Ulewne deszcze spowodowały wystąpienie wody ze Skierniewki. Zalane zostały niektóre posesje, gospodarstwa, drogi i inne obiekty w Bobrownikach, Mysłakowie, Arkadii.

fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

Niektórzy mieszkańcy nie mieli możliwości wyjechania z posesji, nieprzejezdna była też droga powiatowa przez Bobrowniki.

fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Bobrownikach zebrał się sztab kryzysowy z udziałem m.in. wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, komendanta PSP w Łowiczu Arkadiusza Makowskiego, przedstawicieli władz oraz zespołów zarządzania kryzysowego powiatu łowickiego i gminy Nieborów, KW PSP w Łodzi i Wód Polskich.

Wojewoda łódzki obiecał wsparcie finansowe dla poszkodowanych, a także zobowiązał się podjąć działania zapobiegające podobnym sytuacjom w przyszłości.

Bowiem opady to nie jedyne przyczyna podniesienia poziomu wody, wpływ na to ma także przeprowadzony wczoraj duży zrzut wody nagromadzonej w zalewie na terenie Skierniewic.

fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

2 komentarze

  1. Ktoś zaspał.. za późno zaczęli spuszczać, poziom wody nie był jakoś specjalnie wysoki, przyszła od razu potężna fala.

  2. Może ten kto spuścił wodę z zalewu zapłaci odszkodowania?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.