Aż 8 zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku produkcyjnego-gospodarczego w postrykowskich Smolicach, który stanął w ogniu w nocy z piątku na sobotę.

Wezwanie do pożaru strażacy otrzymali w piątek 12 stycznia o godz. 22.22. Pożar rozpoczął się od kotłowni budynku, a doszło do niego na skutek uszkodzenia silnika podajnika w piecu grzewczym. Ogień rozprzestrzeniał się szybko i objął kolejne pomieszczenia, w których znajdowało się m.in. 5 butli z gazem propan-butan, agregaty prądotwórcze i tokarki numeryczne. Do akcji gaśniczej skierowano zawodowych strażaków z jednostek ratowniczo-gaśniczych w Strykowie oraz Zgierzu, a także ochotników z jednostek OSP w Strykowie, Koźlu, Kiełminie i Swędowie. Na miejsce wezwano także karetkę pogotowia ratunkowego, ponieważ pomocy wymagał właściciel budynku, który po opatrzeniu pozostał na miejscu, nie był hospitalizowany.
Wartość strat powstałych w pożarze wstępnie oszacowano na 500 tys. zł, w tym 100 tys. zł w budynku, a wartość uratowanego mienia to ok.800 tys. zł.

1 komentarz

  1. astra to oni ????