Starosta Marcin Kosiorek zapewnił nas dziś 13 marca przed godziną 9, że w Łowiczu i na terenie powiatu łowickiego nie ma stwierdzonego przypadku osób chorych na koronawirusa. Nie ma też osób, u których wystąpiło podejrzenie zarażenia nim.

Marcin Kosiorek podczas ślubowania radnych na poprzedniej sesji Rady Powiatu Łowickiego
Starosta Marcin Kosiorek. Fot. arch NŁ

Starosta po raz kolejny apeluje o spokój i racjonalne działanie, przede wszystkim nie rozpowszechnianie plotek, które wywołują stan zagrożenia i paniki. Zdementował informacje, które wciąż docierają do naszej redakcji o tym, że stwierdzono koronawirusa u osób z Dzierzgówka, Łyszkowic czy w Łowiczu u obywatela Ukrainy. Wszystko to jest nie prawdą. Nie jest też prawdą, aby kolejne osoby trafiły do łódzkich szpitali z podejrzeniem zakażenia.

– Z naszego terenu na obserwacji w szpitalu były dotąd tylko dwie osoby, z podejrzeniem koronawirusa, ale nie został on potwierdzony – podkreśla starosta. W obecnej chwili 12 osób objęto tzw. obserwacją epidemiologiczną, są to osoby bez objawów, zdrowe, ale z podejrzeniem, że mogły znaleźć się w środowisku, gdzie wirus był obecny.

Starosta ponownie podkreśla, aby mieszkańcy Łowicza i powiatu stosowali się do ogólnych zaleceń dotyczących koronawirusa, przede wszystkim dbali o higienę rąk, unikali większych skupisk ludzi.

1 komentarz

  1. A czy prawdą jest Panie Starosto, że osoba pracująca w starostwie poddana jest kwarantannie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.