Władze powiatu łowickiego od 1 października tego roku planują uruchomienie programu stypendialnego dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim, na VI roku.

Władze powiatu łowickiego od 1 października tego roku planują uruchomienie programu stypendialnego dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim, na VI roku. fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Program przewiduje stypendium w zamian za zobowiązanie stypendysty do podjęcia pracy (po ukończeniu studiów) w szpitalu w Łowiczu na co najmniej 3 lata. W taki sposób powiat (a dyrekcja szpitala program ten jak najbardziej akceptuje) chce zapewnić sobie młodą kadrę lekarską na internie i pediatrii.

Szeroko o programie i innych pomysłach na pozyskanie lekarzy przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina oraz w jego wydaniu cyfrowym.

2 komentarze

  1. ILU TYCH STYPENDYSTÓW JEST , CZY KTOŚ POLICZYŁ I SPRAWDZIŁ DO KOGO POWĘDRUJĄ PIENIĄDZE .A MOŻE TO SYNOWIE I CÓRKI REGIONALNYCH ,KTÓRYCH STAĆ NA KSZTAŁCENIE ?

    • Do “anonima” – a możebyś zaczął myśleć? Lekarzy trzeba wabić, a Ty szukasz dziury w cały,…Ty może byś przyjmował nawet konowałów, byle się tylko kasa zgadzała, co nie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.