Po raz pierwszy w powiecie łowickim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w oficjalnych zawodach w przeciąganiu liny. Rozegrano je dzisiaj, 10 stycznia, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

Zgłosiło się 8 zespołów męskich i 5 żeńskich z 4 łowickich szkół ponadgimnazjalnych. Każdy zespół składał się z pięciu zawodników lub zawodniczek. W kategorii męskiej najlepsza okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, a wśród dziewcząt zwyciężyła jedna z drużyn wystawionych przez gospodarzy, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Dobrze zaprezentowało się też II LO, zajmując drugie miejsca w obu kategoriach płciowych.

I powiatowe mistrzostwa w przeciąganiu liny
I powiatowe mistrzostwa w przeciąganiu liny

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie „Bezpiecznie i zdrowo” z siedzibą w Mysłakowie. Sędziowali wykwalifikowani sędziowie – przewodniczący stowarzyszenia Krzysztof Selenta, znany w naszym powiecie także z działalności społecznej i politycznej, a także Michał Buczyński – trener narodowej kadry Polski w tej konkurencji.

Oprawę muzyczno-taneczną zawodów zapewniła szkolna grupa artystyczna “Roma”.
Więcej o tych niezwykłych zawodach – w czwartek w Nowym Łowiczaninie. Wkrótce zamieścimy też na stronie film z tego wydarzenia.

1 komentarz

  1. Brawo dla uczniów i organizatorów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.