Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie był dziś, 13 października, gospodarzem powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, w których, obok oświatowców i władz powiatu zgierskiego, uczestniczyła także goszcząca w Polsce delegacja samorządowców z Ukrainy.

Uroczystości w ZSLG rozpoczęły się o godz. 13.00 od powitania zebranych i występu chóru seniora Słoneczny Krąg, działającego przy Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Głownie.

Uroczystym momentem było wręczenie przez starostę zgierskiego Bogdana Jarotę nagród dla zasłużonych dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych oraz poradni prowadzonych przez powiat, w tym kilku osób z Głowna, m.in. dyrektor ZSLG Anny Lewandowskiej.
Goście spotkania pospieszyli z życzeniami pod adresem nauczycieli, gratulacjami dla nagrodzonych i refleksjami na temat oświaty.

W części artystycznej święta wystąpił zespół taneczny Gold z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie oraz Szkolny Teatr Eureka, działający w ZSLG pod kierunkiem nauczycielki Anny Kotulskiej.

Po spektaklu w wykonaniu młodzieży, wszystkich gości zaproszono na otwarcie nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głownie, która niedawno przeprowadziła się do pomieszczeń zaadaptowanych na jej potrzeby w murach szkoły i od poniedziałku oficjalnie rozpoczyna tutaj swoją działalność.

O powiatowych obchodach DEN oraz o otwarciu poradni więcej napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”, a już teraz zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.