Uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi wystąpili w sali barokowej muzeum, w czasie dzisiejszej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W zabawny sposób pokazali troski zawodu nauczyciela, w którego wciela się nastolatek.

Z ich występu płynął też wniosek, że nauczyciele marzą o uczniu idealnym, a takiego nie ma. Młodzież z tej placówki dziękowała też władzom powiatu za pobudowanie nowej siedziby szkoły i internatu.

Uroczystość otworzył starosta łowicki Krzysztof Figat, który mówił m.in. o tym, że władze powiatu nie tylko utrzymują szkoły, ale również w nie inwestują. Chciałby też, aby w kolejnych latach kładziony był większy nacisk na szkolnictwo zawodowe, co w jego ocenie w tej kadencji zostało zapoczątkowane.

Krzysztof Górski, przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego, zabierając głos jakby uzupełnił słowa starosty, mówiąc, że trzeba dokończyć remonty w I LO, a przy ZSP nr 4 pobudować salę gimnastyczną.

W dalszej części wręczono listy gratulacyjne dyrektorom i nauczycielom, którzy otrzymali nagrody starosty, krzyże zasługi i medale Komisji Edukacji Narodowej – o tym szerzej napiszemy w Nowym Łowiczaninie.

10 komentarzy

 1. Super. Pozdrawiam

 2. Czy kiedykolwiek w Powiecie Łowickim w Dzień Edykacji Narodowej którykolwiek pracodawca zostanie odznaczony za zasługi?Chwalicie się edukacją 🙂 a gdyby nie pracodawcy to niemieli byście miejsc praktyk!

 3. Jo andrzej tyz ze wsi

  O placek z podrzecznej. Dziad jeden

 4. Hahahah! Figat… Przecież to za jego rządów edukacja w naszym powiecie ma się najgorzej odkąd pamiętam… O czym on w ogóle mówi??? Przecież przez tego człowieka ręce mają związane wszyscy dyrektorzy. Kpina jakaś

 5. Najgorsze ze od lat ci sami spijaja szampana

 6. Co to znaczy szkola wsiowa? Ja pracuje na wsi i nigdy sie tego nie wstydzilam,

 7. Komuna skrzyknęła się w muzeum,żeby się wzajemnie adorować i schlebiać wieśniackim nauczycielom.Bingo banda Figata!

 8. Kto głosuje na Figata z PSL i Boguckiego, ten jest za najniższymi wynagrodzeniami dla pracowników administracji.

 9. Ta szkoła w kiernozii to też była potrzebna lepiej by przedszkole rozbudowali albo hale sportową

 10. Dobrze że dni PSL są policzone. Może wreszcie nie będzie się ratować posadek swojaków w szkołach wsiowych kosztem szkół w Łowiczu. Bo jak Psl porządzi jeszcze z jedną kadencje to czarno widzę los szkół w Łowiczu. Popadną w ruine jak szkoła zawodowa na Powstańców.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.