Niespełna 30 uczniów z łowickich szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło dzisiaj, 30 listopada, o godz. 8.00 do XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego w I LO. Tekst dyktanda stanowił fragment z książki Tomasza Lisa pt. „Co z tą Polską?”.

Uczniowie pisali dyktando podzielni na grupy, w dwóch klasach. Tekst został wybrany pod kątem obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zaproszenie do udziału w dyktandzie otrzymały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, każda z nich wystawiła swoich reprezentantów do udziału w ortograficznych zmaganiach, zabrakło jedynie uczniów II LO.

Tekst dyktanda wybrała i przygotowała nauczycielka języka polskiego Beata Bończak przy współpracy z polonistką Dominiką Kowalczyk. – Prace będziemy chciały sprawdzić jak najszybciej, na pewno wyniki ogłosimy jeszcze przed świętami – powiedziały nam nauczycielki.

W poprzednich latach nie zawsze udawało się wyłonić osoby, które podczas pisania dyktanda nie zrobiły ani jednego błędu.

Bez mistrza ortografii w I LO

Czy w tym roku uda się wyłonić mistrza ortografii?

4 komentarze

  1. Poziom trudności powala…wspaniały tekst, naprawdę…

    • Kubuś Puchatek

      Do absolwenta i wszystkich innych absolwentów LO im. J. Chełmońskiego – też absolwent: Dobrze wykształcona nauczycielka języka polskiego (z oczywistym mgr, a może i dr przed nazwiskiem) powinna sama opracować tekst do takiego dyktanda, jeśli nie chce sięgać do literatury. Ale do literatury, a nie tekstów politycznych faceta kochającego Polskę inaczej. Szkoda jeszcze, że uczennice (nie wiem, czy byli też uczniowie) nie zostali przymusowo odziani w t-shirty z nadrukiem “KON-STY-TU-CJA”.

  2. No Brawo…a jaki poziom trudności…

  3. Szanowna Pani Dyrektor I LO czy też inne osoby odpowiadające za dobór tekstu do owego dyktanda! Czy naprawdę nie można było sięgnąć po innych autorów. Tyle literatury pięknej ma Polska w dorobku. Znakomitych pisarzy. A u Was Lis! Tragedia. Niezłe świadectwo sobie wystawiacie.