Strażackie samochody należące do jednostki OSP w Złakowie Kościelnym przejechały na sygnale kilka razy przez wieś, włączono syrenę strażacką w remizie, odpalono race i fajerwerki. Tak dzisiaj, 29 grudnia, wieczorem witano właśnie zakupiony nowy samochód strażacki, który dopiero co dojechał do Złakowa Kościelnego z firmy Bocar z Korwinowa z okolic Częstochowy. 

 

Starania o zakup samochodu trwały od kilku miesięcy. Samochód marki Volvo kosztował prawie 750 tys. zł. Pieniądze te pochodziły z kilku źródeł: dotacji z Urzędu Gminy Zduny – 290 tys. zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 258 tys. zł oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 150 tys. zł. Pozostałe pieniądze zbierano wśród strażaków i mieszkańców Złakowa Kościelnego, dwa fundusze sołeckie (z 2017 i 2018 roku) wieś również postanowiła przeznaczyć na zakup “Adama”.

Samochód ma takie imię na cześć strażaka, który 2 lata temu zmarł nagle, mając 32 lata. Druhowie będą długo o nim pamiętać.  

 

7 komentarzy

 1. Mirosława Wolska-Kobierecka

  Od autorki: byłam zmuszona usunąć jeden komentarz, obraźliwy wobec strażaków z Wicia. Wulgarne słowo było wprawdzie napisane z błędem, ale i tak łatwo było się domyślić jak autor komentarza nazwał druhów w Wicia. Na takie praktyki tak będziemy reagować. Mirosława Wolska-Kobierecka

 2. ja nie rozumiem takich komentarzy, po co to ? myślisz, że ktoś komuś zazdrości? wóz bojowy służy do niesienia pomocy, a nie chwalenia się, że ktoś ma coś lepszego, wiem że na pewno nie jesteś związany z OSP, bo OSP Wicie i OSP Złaków Kościelny to zaprzyjaźnione jednostki, my ze Złakowa byliśmy witać Waszą Scanie, tak samo jak druhowie z Wicia razem z Prezesem byli witać nasze Volvo.
  Szczęśliwego Nowego Roku

 3. A ja nie jestem z Wicia z jakiegoś powodu Złaków jest mi bliższy, ale to co przeczytałam nie mieści się w głowie. Myślę, że taki pawlak to tylko pojedyńczy ,,wyrodek”, a do tego analfabeta za którego większości wstyd. Uważam, że chłopaki ze Złakowa i oklicy to morowe chłopaki. To ,,coś” nie służy do picia wody jak piszesz, jeśli tak myślisz to współczuję. Gratulacje dla chłopaków ze Złakowa,oby tych wyjazdów było jak najmniej.

 4. Ja jestem z Wicia i przykro mi, że przez takich ludzi jak pan/pani niżej, tworzy się taka nienawistna opinia o naszej miejscowości. Potem są przez to same problemy i zazdrości, niestety. A druhom ze Złakowa oczywiście gratuluję nowego sprzętu oraz życzę jak najmniejszej ilości wyjazdów 🙂

 5. aaaaaaa……….

 6. Sąsiad kargula

  Serio? A w Warszawie to w ogóle mają wiele nowych aut…

 7. szału nie ma, u nas na Wiciu to dopiero mamy nowe auto