Z chwilą zakończenia wyborów samorządowych, aktualnym tematem staje się uprzątnięcie ulic przez komitety wyborcze z materiałów kampanijnych – banerów i plakatów.

W internecie głośno o akcji przekazywania niepotrzebnych już banerów z tworzyw sztucznych schroniskom dla bezpańskich zwierząt, by mogły nimi uszczelnić budy i kojce z zewnątrz. Gruby, odporny na wilgoć materiał może stanowić doskonałą izolację przed wiatrem i deszczem. W Głownie inicjatywę przekazywania banerów miejscowemu schronisku upowszechnił w sieci Dawid Maciejczak ze Stowarzyszenia Kukiz 15, który kandydował na radnego miejskiego link.

Agnieszka Kacperska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt “Arkadia” w Głownie powiedziała nam dziś, że jak najbardziej jest to dobry pomysł. W schronisku na ul. Piaskowej są w prawdzie nowe kojce i budy, których nie trzeba dodatkowo izolować, ale przekazane tu banery zostaną pocięte, a ich fragmenty posłużą jako osłony wejść do bud.
W pierwszych dniach po wyborach do schroniska trafiły już pierwsze banery kandydatów z Głowna i Bratoszewic.

3 komentarze

  1. I potem Pies by całe życie patrzył na twarz np Siewiery. może facet jest ok ale patrzyć na niego cały czas współczuje