Miasto zagłosowało na Witolda Kosmowskiego, gmina – na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Jankowskiego. To wnioski wynikające z zebranych przez nas pierwszych częściowych wyników głosowania na burmistrza Strykowa. Czy będzie tu pierwsza od 13 lat druga tura?

Z informacji uzyskanej ze strykowskiej komisji terytorialnej wynika, że wszędzie zakończyło się już liczenie głosów, choć w niektórych komisjach trzeba poprawiać protokoły, co jednak nie jest związane bezpośrednio z liczbą głosów oddanych na poszczególnych kandydatów na burmistrzów i radnych.

W obwodzie głosowania nr 1 w Strykowie (Dom Kultury) Witold Kosmowski uzyskał 465 głosów, Andrzej Jankowski – 269, Aneta Kurczewska 102, a Krzysztof Bandurowicz – 67. Tutaj wyborcy zadecydowali, że do rady miejskiej wejdą ponownie obecni radni, czyli Łukasz Orłowski i Dariusz Dziewulski.

W obwodzie głosowania nr 2 w Strykowie ( SP 2) Witold Kosmowski uzyskał 417 głosów Andrzej Jankowski 225, Aneta Kurczewska 97, a Krzysztof Bandurowicz – 62.

W obwodzie głosowania nr 4 w Bratoszewicach ( ZS nr 1) Andrzej Jankowski uzyskał 462 głosy, Witold Kosmowski – 193, Aneta Kurczewska- 99, zaś Krzysztof Bandurowicz- 80.

W obwodzie głosowania nr 3 ( świetlica Osse) Andrzej Jankowski uzyskał 237 głosów, Witold Kosmowski – 88, Krzysztof Bandurowicz- 54, a Aneta Kurczewska – 34

W obwodzie głosownia nr 5 ( SP Koźle) Andrzej Jankowski uzyskał 287 głosów, Witold Kosmowski- 69, Aneta Kurczewska- 24, zaś Krzysztof Bandurowicz – 18.

 

6 komentarzy

  1. Wystarczy władzy Pana Jankowskiego ,mamy dośc !!!

  2. Jak słusznie Pan zauważył największe inwestycje są zlokalizowane poza granicami miasta, a ich intensywny napływ w ostatnich latach, to efekt ciężkiej pracy obecnie urzędujących “starców”. Właśnie dzięki tym podatkom zrealizowano już szereg inwestycji na obszarach wiejskich – wystarczy przejechać jedną z nowo wyasfaltowanych lub oświetlonych dróg, czy odwiedzić świetlicę na wsi. Nie wszystkie są oczywiście tak spektakularne jak obiecana przez Pana Witolda Bronisława Kosmowskiego – nowa fontanna… część kryje się pod ziemią, ale Pan wybaczy wolę przyziemną kanalizację…

  3. Trzeba zmian, dać szansę młodym. Obecne władze już za bardzo ,,obrosły w piórka” Młodzi bez układów i kombinatorstwa!

  4. Kosmowski jak na razie jest najlepiej przygotowany do pełnienia funkcji burmistrza, po za tym nie popełnia błędów poprzednika i nie forsuje bezsensownych projektów

  5. Nie mogę patrzeć na Kosmowskiego. Za 2 tygodnie już nie mogę doczekać się jak postawię X przy Jankowskim !

    • No cóż każdy może głosować jak chce.Mamy demokrację podobno .Tyle że jeśli pan Jankowski wprowadzi w życie planowane inwestycje ,to przez całą kadencję albo dłużej żadna Wieś nie dostanie złotówki no bo z czego?A nie tylko w miescie są firmy które płacą podatki .Można kogoś nie lubić ale trzeba się zastanowić czy to właściwe na złość komuś wybrać bo każdy x w większej liczbie spowoduje zdarzenia które potem niekoniecznie mogą się Pani spodobać

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.