Spalił się cały dach drewnianego wielorodzinnego budynku mieszkalnego na ulicy Zabrzeźniańskiej w Głownie.

Do nas sygnał o pożarze dotarł o godz. 13.00. Ze wstępnych informacji Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu wynika, że wezwanie do pożaru odebrano o 12.57. Do chwili przybycia na miejsce strażaków, 11 osób samodzielnie opuściło budynek, nikt nie został poszkodowany. 

Do gaszenie pożaru skierowano 11 zastępów gaśniczych straży pożarnej, czyli łącznie 50 ratowników (z JRG PSP w Strykowie i Zgierzu oraz jednostek OSP w Głownie, Ostrołęce, Popowie Głowieńskim, Woli Zbrożkowej i Lubiankowie. W pożarze spaleniu uległ cały dach budynku. 

Na godz. 15.25 na miejscu wciąż pracowali strażacy i policja.

Świadkowie mówili, że strażacy nie mogli znaleźć hydrantu na ul. Zabrzeźniańskiej (w miejscu gdzie takie oznaczenie widnieje na płocie). Wodę podłączono od ul. Skokowskiego.

Z budynku wyniesiono kilka butli gazu.

Budynek jest własnością prywatną, mieszkania w nim były wynajmowane.  

2 komentarze

  1. Świadek

    Współczucie dla mieszkańców .Brawa dla strażaków za akcję bo chyba realne było też zagrożenie sąsiednich domów stolarni za płotem ,na miejscu też było widać aktywnych pracowników Mopsu starali się i zajmowali się poszkodowanymi .

  2. Mieszkaniec Glowna

    Straszna tragedia dla ludzi tam mieszkających .Byłem na miejscu fakt w pewnym momencie strażacy byli bezsilni hydranty były ale zarośnięte nieczynne jednak ktoś w mieście odpowiada za nadzór tych urządzeń ktoś powinien ponieść odpowiedzialność za taki stan rzeczy bo z własnego doświadczenia wiem że z hydrantami w mieście bywa różnie i mimo zgłaszania niesprawności przez mieszkańców nikt z tym nic nie robił może w obliczu takiego pożaru zostaną wyciągnięte wnioski i personalne konsekwencje choć co do tych ostatnich wątpię . Mieszkaniec Glowna

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.