Aktualizacja. Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku pożaru, jaki wybuchł w sobotę wieczorem, 10 lutego, w Wyborowie.

O pożarze domu w gminie Chąśno łowiccy strażacy zostali zaalarmowani ok. godz. 20.15. Na miejsce zadysponowano łącznie 10 jednostek, w tym 3 PSP oraz okoliczne OSP. Ze wstępnych informacji płynących ze straży wynika, że zapaliło się poddasze domu.

Ucierpiał mężczyzna w wieku ok. 60 lat. W momencie zabierania do szpitala przez pogotowie, był  on nieprzytomny. Na chwilę obecną przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Aktualizacja. W chwili przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów straży okazało się, że poddasze i dach budynku ogarnięty jest ogniem, od razu więc strażacy przystąpili do jego gaszenia. Weszli też do środka, gdzie w pomieszczeniu mieszkalnym, sąsiadującym z kotłownią, znaleźli nieprzytomnego 60-letniego mężczyznę. Strażacy wynieśli go z płonącego domu i udzielili pomocy podając m.in. tlen.

Na miejscu szybko zjawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął poszkodowanego, następnie przewieziono go do łowickiego szpitala. Mężczyzna nie został poparzony. Jak udało nam się dowiedzieć, jest przytomny i jego stan jest stabilny, prawdopodobnie jeszcze dziś opuści szpital. W czasie pożaru był jedyną osobą obecną w domu.

Pożar strawił dach, poddasze, a także kotłownię. Wnętrze budynku zostało zalane wodą używaną przez strażaków do gaszenia. Częściowemu zniszczeniu uległo znajdujące się tam wyposażenie. Straty, wstępnie oceniono na 150 tys. zł. Prawdopodobnie pożar wybuchł w kotłowni i stamtąd rozprzestrzenił się na poddasze, na którym znajdowała się słoma.

Komentowanie nie jest możliwe.