Do swych jednostek wróciły już zastępy strażaków, które brały udział w gaszeniu pożaru baru na osiedlu Kopernika w Głownie, do którego doszło dziś, 1 sierpnia, ok. godz. 19.30. 

fot. ljs

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru był wybuch butli gazowej. Jak na tę chwilę dowiedzieliśmy się od strażaków, a informacje te potwierdziła również policja, przed przyjazdem na miejsce służb ratunkowych, do szpitala prywatnym samochodem zostały odwiezione 2 poszkodowane osoby, które po opatrzeniu zostały zwolnione do domu. Policja prowadzi czynności w kierunku ustalenia przyczyn i szczegółowego przebiegu zdarzenia. Powiadomiony został również prokurator. W akcji gaśniczej brało udział kilka zastępów  lokalnych OSP oraz JRG PSP Stryków.

Aktualizacja, 2 sierpnia:

Z informacji, jakie otrzymaliśmy dziś rano ze straży pożarnej wynika, że choć pierwszy sygnał, jaki do niej dotarł, mówił o wybuchu, w barze do niego nie doszło.  Miał za to miejsce zapłon gazu propan-butan podczas wymiany butli. Poszkodowani, przewiezieni do szpitala przed przybyciem karetki, to 2 mężczyźni w wieku 18 lat i 34 lata. 

Wstępne szacunki strat mówią o 50 tys. zł w budynku i 100 tys. zł w wyposażeniu lokalu. Uratowane mienie może mieć wartość również 100 tys. zł. 

Fot. Tomasz Kret
Fot. Tomasz Kret
Fot. Tomasz Kret
Fot. Tomasz Kret

Więcej na ten temat w najbliższym, gazetowym wydaniu WG.

6 komentarzy

  1. to kara za zimne jedzenie i włosy w lodach

  2. To nie bar, tylko restauracja!

  3. W barze ???

  4. Strażak Sam

    Przyczyną pożaru był wybuch gazu a nie butli z gazem!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.