W piątek, 13 marca w kościele pw. Jakuba Apostoła w Zdunach doszło do pożaru. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

Straż pożarna, fot. ilustracyjne
Straż pożarna, fot. ilustracyjne

Zgłoszenie do stanowiska dowodzenia Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu wpłynęło tuż przed godz. 17. Na miejsce skierowano zastępy straży, po dojechaniu okazało się jednak, że pożar został ugaszony przez parafian, którzy uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej. Zapaliły się śmieci w koszu w zakrystii. Strażacy ograniczyli się wyłącznie do przewietrzenia świątyni i sprawdzenia czy zagrożenie zostało właściwie zażegnane.

26 komentarzy

 1. Zdunianka

  Zdunianin.tak!!!petycję. Plakaty po wsiach gdzie i kiedy zebranie.choćby parking przy mrowce.wspólnie siła i go wykurzymy! !!!!.

 2. Zdunianin

  Będziemy siedzieć z założonymi rękami czy zaczynamy działać?? Organizujemy jakieś spotkanie ? Trzeba zrobić z nim porządek raz na zawsze. Możemy puścić petycję po domach o sunięcie go z pełnienia posługi. Myślę ,że na taki dokument Biskup może zareaguję w jakiś sposób. Jak myślicie??

 3. Grabarz z Bąkowa obskakuje 3 cmentarze swój, na Śleszynie i w Złakowie, myślicie że wbija wszystko na fiskalną? Grabarz że Zdun robi wszystko legalnie

 4. Parafianin

  To niech idzie do pracy na etat a jako grabarz dorobisz 500 zł i będzie dobrze. Inni za 700 kopią sami a nie pijaki ze Zdun. I jeszcze jedno panie kościelny posprzątaj przy cmentarzu bo będzie w gazecie na pierwszej stronie

 5. Ale kościelny musi zapłacić zus a ci inni w okolicy nie mają własnej działalności i nie płacą a bioro tez 700zl.

 6. Parafianin

  Słuchajcie zrobimy z nimi porządek tylko minie epidemia. Musimy to zrobić tak jak w Kocierzewie tylko trzeba wywalić też Pana Zdzisia bo jak przyjdzie nowy ksiądz to znowu będzie mieszał. A tak naprawdę to nikt nie wie że grób może wykopać zakład pogrzebowy albo inny kościelny. Tutaj ustalimy datę i miejsce gdzie się spotkamy
  A jeszcze jedno nie ma pieniędzy na remont kościoła a na plebani jest naście klimatyzacji.
  Pamiętajcie to nasz kościół i musimy o niego zawalczyć wspólnie bo pojedyńczo to kuria nas oleje tak jak do tej pory.

 7. Parafianka

  Ludzie zróbmy coś z tym!nie anonimowo.czego się boicie?niech on się boi. I nas i Boga. Bo Bóg widzi co on roi i go rozgrzeszy. To nasza parafia.dla takich ludzi nie ma miejsca.

 8. Mariola. Takiego kościelnego to powinni pognic lat temu 20. Ile on bierze. Za co? Nawet podłogi nie zmiecie. Aby pali i pije.i szuka kopidolkow co za niego robotę odwala za wino.

 9. Szanujcie Kościelnego swojego bo możecie dostać jeszcze gorszego!!!

 10. Szanujcie Kościelnego swojego bo możecie dostać jeszcze gorszego!!!.

 11. Nie znam drugiej takiej parafii gdzie parafianom byłoby aż tak wszystko jedno. Tylko parafianie w Zdunach pozwalają sobie na publiczne poniżanie i wyłudzanie pieniędzy przez proboszcza, który dodatkowo dewastuje ten piękny zabytkowy kościół. Dziwię się rodzicom dzieci komunijnych i bierzmowanych że patrzą na to co ten człowiek wyprawia z młodzieżą.
  Mamy takich księży na jakich sobie pozwalamy !

 12. Parafianin

  Powinniśmy się spotkać my parafianie, napisać zażalenie do kurii z podpisami nas wszystkich i wywalczyć zmianę proboszcza bo jak tak dalej będzie doprowadzi kościół do ruiny ale to musimy razem się zjednoczyć i przestać gadać jaki on jest zły tylko zacząć działać.

 13. Super Damian

  Trzeba proboszcza zdecydowanie wymienić!
  Kilka razy słyszałem jak wyzywa ludzi i ma ich za nic a jest powiedziane Karma wraca!
  Rolników ,starsze osoby oraz dzierżawców ma za śmieci i gorszy sort! To jest proboszcz ? Czy upośledzony psychicznie facet? On ma być dla nas i nam pomagać służyć radą i dobrym słowem. Szczerze najbardziej brzydzą mnie jego brudne nogi i syf jaki ma w kuchni parafii. Pozdrawiam Damian ludzie nie dajmy się zdominować musimy z tym walczyć !

 14. Bo ten tzw. Proboszcz jest po prostu chamem który nie szanuje ludzi!!!!

 15. Parafianin

  Nie my powinniśmy jeździć do innych parafii tylko proboszcz powinien opuścić nasz kościół A pierwsza zasada przestać dawać mu pieniądze na tacie i po 100 zł za msze.
  Ten kościół budowali nasi dziadkowie a taki ksiądz zniszczył już go bardzo.
  No i teraz trzeba wspomnieć że zalał kościół 2 razy.
  Nie wolno zapomnieć o kościelnym który nic nie robi Bo do kopania grobów bieże pijaczków i kasuje po 1500 zł nawet nie sprząta w kościele bo zaraz będzie komunia i rodzice posprzątają

 16. Jak biskup czegoś nie zrobi to parafianie będą w Zlakowie i Łowiczu a u nas pusto msza półtorej godz homilia pół ale żeby na temat wiary to ok czy niema na miłość boskąinnych księży

  • Był taki ksiądz – Jan Świerżewski, który wyremontował nasz kościół, wcześniejszych nie pamiętam.

 17. Parafian

  Proboszcz…. Już od dawna nie zachęca parafian do uczestniczenia w życiu kościoła. W Zdunach nigdy nie było księdza, który sprawiłby, że kościoł jest zapełniony wiernymi a ten obecny proboszcz to już totalna porażka. Dopóki ten ksiądz będzie w Zdunach….. to jako parafianin wolę uczestniczyć w mszach św w Łowiczu.

 18. Taki proboszcz… Za pogrzeby bierze kupę pieniędzy, niby tyle na utylizację wieńcy, które później są palone pod murem cmentarza. Ministrantom każe patrzeć na ludzi pogardliwie, jeśli ktoś da na tace mniej niż byłby w stanie. Coraz mniej ludzi przyjmuje go po kolędzie, chyba mądrzeją. Nie potrafi okazać człowiekowi empatii w najtrudniejszych dla parafianina chwilach- zawsze najważniejsze są pieniądze. Po wizycie w kurii, gdy został wezwany do biskupa w sprawie skarg na niego wpływających, podczas niedzielnego kazania włożył papiery do tabernakulum że słowami “Boże, poczytaj sobie, jakich masz wiernych”. Cham i prostak

 19. Kościół w zdaniach piękny. Lecz coraz bardziej pusty od parafian.a to kościół jest dla nich.a nie dla tego darmozjada któremu ciągle mało pieniędzy. Zero szacunku dla parafian. Ze oni tak sobie na to pozwalają.

 20. Może kościelny zapalał świece zapałkami i wrzucił nie dogaszoną do kosza?

 21. Już jest zaniedbany w środku żal na to patrzeć co te proboszcz wyprawia w zdunach

 22. Parafianin

  Papieros a kto tam przebywa Ksiądz proboszcz kościelny i pomocnicy wkoñcu zniszczy do koñca cały kościół w zdunach
  Szkoda że parafianie nic z tym nie robią…

 23. Questionerro

  Niedopałek? Żar z kadzidła? Dobrze że akurat byli ludzie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.