1. MiDzisiaj, 4 października o godz. 0.35 dyżurny PSP w Łowiczu odebrał zgłoszenia dotyczące pożaru w budynku wielorodzinnym przy ul Podrzecznej w Łowiczu. Paliło się mieszkanie na parterze. Mieszkające w nim osoby zdążyły go samodzielnie opuścić. Problem z wydostaniem się z lokalu miały osoby na I piętrze.
Wnętrze spalonego mieszkania.

Na miejsce zadysponowano 18 strażaków – 4 zastępy z JRG Łowicz oraz 2 z OSP Łowicz. Po przybyciu na miejsce zastali oni pożar w fazie rozwiniętej, który zniszczył mieszkanie na parterze, uszkodził drewniane elementy klatki schodowej oraz tynki w mieszkaniu na I piętrze.

Poza strażą na miejsce wezwano 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz policję. Do ZRM zgłosił się poszkodowany, który próbował ugasić ogień i uległ poparzeniom. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło po tym, jak usiłował on gasić palący się w garnku olej, niestety za pomocą wody. Garnek stał na kuchence gazowej.

Ogień zajął mieszkanie i jego wyposażenie (łączne straty oszacowano na 150 tys. zł, z czego 100 tys. zł to straty w tkance budynku). Ogień z tego mieszkania wydostawał się na klatkę schodową i uniemożliwił wyjście z niego dwóm osobom, które mieszkają na I piętrze. Zostali oni ewakuowani przez strażaków, którzy udzielili im pomocy.

Strażacy gasili jednocześnie mieszkanie i klatkę schodową. Następnie wynieśli z mieszkania spalone wyposażenia, sprawdzili poddasze budynku i dach, aby się upewnić, czy nie pozostały tam jakieś zarzewia ognia. Działania te trwały w sumie 1 godzinę 48 minut.

5 komentarzy

  1. Soba sie zainteresuj. Nikogo to nie obchodzi czy jest ci kogos zal czy nie.

  2. Mogli nie cpac to by im się nie usnelo bardzo dobrze niech inni ludzie mają nauczkę ernest więcej cpaj nikomu ci nie jest żal powinieneś oddawać kasę bo twoja wina cpunie i nie powiesz ze nie jarales plaste cpunie

  3. Moze mieszkaja tam ludzie biedniejsi ,ale tez musza placic za czynsze , nie wymieniaja im okien ZGM ,ani drzwi , stany techniczne tych kamienic sa okropne , wysprzedawane sa tez kamienice ,zamiast je remontowac , bo tez mieszkaja ludzie ,ale niestety takiego mamy Burmistrza

  4. Powinni remontowac te stare budynki ,zeby byly w lepszym stanie technicznym ,a sa w oplakanym

  5. Tragedia straszna. Ten budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.