Wczoraj we wtorek, 22 maja o godz. 20.13 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu otrzymał informację o pożarze w Mysłakowie, na miejscu okazało się, że płonie niedawno wybudowany dom jednorodzinny.

Pożar objął poddasze i kotłownię budynku, mieszkańcy zdążyli go opuścić, ale właściciel po udzieleniu mu pierwszej pomocy przez strażaków trafił do szpitala w Łowiczu z poparzonymi dłońmi.

W akcji gaśniczej uczestniczyło łącznie siedem zastępów straży z JRG Łowicz oraz OSP z Nieborowa, Bednar, Łowicza i Mysłakowa.
Strażacy gasili pożar przy użyciu trzech prądów wody i wchodząc do wnętrza silnie zadymionego domu w aparatach ochrony dróg oddechowych. Ogień szybko udało się opanować, ale akcja trwała blisko 3 godziny, z powodu konieczności przelania wodą rzeczy, które wcześniej usunięto z poddasza i kotłowni i dokładnego sprawdzenia budynku kamerą termowizyjną. Straty zostały ocenione wstępnie na ok 70 tys. zł.

W najbliższych dniach mieszkańcy Mysłakowa zamierzają przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych w pożarze. Zajmie się tym m.in. Rada Sołecka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.