Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Pacynie było wyjątkowo uroczyste. W obecności rodziców i uczniów szkoły ze stanowiskiem dyrektora szkoły żegnała się Teresa Russek. Oficjalną nominację na funkcję dyrektora szkoły otrzymał Jarosław Komar.

Podziękowanie za 24 lata dyrektorowania w SP w Pacynie, życzenia i kwiaty na ręce Teresy Russek złożyli uczniowie szkoły.

Teresa Russek była dyrektorem szkoły w Pacynie 24 lata, nauczycielem jest od 36 lat. Z końcem sierpnia przeszła na emeryturę, ale ze szkołą się nie rozstaje. Teraz będzie zwykłym nauczycielem języka polskiego. Ma przyznanych 13 godzin (etat nauczycielski to 18 godzin). – Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny. Teraz przyszedł czas, by podsumować i zamknąć długi rozdział pracy w tej szkole – mówiła Teresa Russek. – Po skończeniu studiów chciałam pracować w szkole, z której wyszłam.

Więcej dotychczasowej oraz o nowej dyrektor szkoły w Pacynie przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.