Dziś, 30 czerwca, parafia rzymskokatolicka pw. św. Marcina w Strykowie żegna odchodzącego na emeryturę proboszcza ks. Karola Andrzejczaka. 

fot. ljs

Po 18 latach posługi w strykowskiej parafii, z czego po 15 latach bycia jej gospodarzem, ks. Karol Andrzejczak, w wieku 70 lat, odchodzi na emeryturę.

Na mszy świętej o godz. 9.30 odprawionej z chóralno-orkiestrową oprawą parafianie wyrazili wdzięczność Bogu za dar posługi swojego księdza proboszcza, a później zgotowali swojemu duszpasterzowi prawdziwie owacyjne, ale przede wszystkim wzruszające pożegnanie, do którego dołączyli się przedstawiciele strykowskiego samorządu – burmistrz Witold Kosmowski i wiceburmistrz Tamara Barańska-Kiemaczyńska. Obecny był również poseł PiS Marek Matuszewski. 

Odchodzący proboszcz dziękował wszystkim, z którymi przez kilkanaście lat udało mu się stworzyć wzajemnie modlącą się i wspierającą wspólnotę, na czym – jak podkreślił – najbardziej mu zależało. 

Szerzej o dzisiejszym wydarzeniu w najbliższym gazetowym wydaniu WG. 

 

 

28 komentarzy

 1. skończcie tą nagonke bo jeszcze wam się te hejty odbiją czkawką

 2. juhujuhu ty żle się podpisałeś bo powinien być twój pseudonim huju huju

 3. jesteście nie wychowani mam nadzieje że jeszcze wam ktoś dokuczy że o was będzie hejty pisał jacy to wy jesteście

 4. o kim tak piszecie brzydko ujawnijcie swoje imię bohaterzy co boicie się że ktoś wam na ryja napluje łatwo kogoś zmieszać z błotem ten ksiądz co odszedł to najlepszy proboszcz jaki się trafił ksiądz z niesłukowa to dopiero będzie darł z was kasę dopiero docenicie byłego proboszcza

  • Piszesz zeby sie ujawnic,a dlaczego ty sie nie ujawnisz the bill z jedynkami w szklanicy?Kryzys wieku sredniego?Chciałabym zobaczyc jaki ty jestes madrala

 5. juhujuhu

  tak w ogole kogo obchodzi ze jakis marny klecha odchodzi??? W sumie to plus dla ludzi : mniej kleru =lepsze zycie 🙂 i wiecej kasy w portfelu 🙂

 6. Kaśka Bednarska popieram twój komentarz w 100 %

 7. Kaśka Bednarska

  Ludzie zastanówcie się co Wy wypisujecie!!! Po pierwsze trochę szacunku dla osoby starszej, dla księdza, który jest porządnym człowiekiem. Nie jednej osobie, rodzinie pomógł. A po drugie to widać że Wam słoma wystaje z butów, bo nawet poprawnie pisać nie potraficie. Wszyscy tacy odważni pod wymyślonymi pseudonimami to dopiero bohaterowie Strykowa.
  Fakt w tym, że Poseł nie powinien paradować w naszym kościele. Ale jak widzicie za nim i obok niego stoi świta, która lubi i popiera jego partię. Niestety taki mamy klimat.

  • juhujuhu

   jednemu pomogl a tysiace ograbil z kasy zadajac w wuj kasy za np pogrzeb – ogarnij sie babo ale klecha na szacunek nie zasluzyl

   • The bill.

   • Do Anonima ty chyba masz cos z mozgiem!Od jakiegos czasu cie obserwuje i ciagle kazdego krytykujesz powtarzajacymi sie slowami:the bill,jedynki w szklance,i wwiele innych głupkowatych wpisow.Doszłam do wniosku,ze ty przechodzisz kryzys wieku średniego i twoj ptasi mozdzek funkcjonuje na poziomie 5-letniego(bez obrazy dla uzdolnionych dzieci!)oseska!!!

   • Pisownia rodem z piaskownicy.

 8. Z tym poslerm to juz przesada. Co on ma z naszą parafią wspólnego ??? A w okolo same plotkary nawet na zdjęciach są . Żenada .

 9. Stachu ze stachlewa

  Ino nie muwta nikomu

 10. A TY NIE ZIEJ NIENAWIEŚCIĄ BO PISANIE ŻE PROBOSZCZ WYPROMOWAŁ PIS TO JUŻ JEST PRZEGIĘCIE A PO DRUGIE TO CO WEDŁUG CIEBIE DOBREGO ZROBIŁA PLATWORMA SPRZEDAŁA CUKROWNIE W ŁAPACH STOCZNIE W POLSCE NIEMCOM I WIELE INNYCH RZECZY A PIS 500 + PRZYWRACANIE KOMUNIKACJI MIĘDZY GMINNEJ

 11. Wypromował PIS i odszedł…

 12. BĘDZIE NAM KSIĘDZA BARDZO BRAKOWAŁO ZRZYLIŚMY SIE Z KSIĘDZEM BĘDE KSIĘDZA CZĘSTO ODWIEDZIAŁ DZIĘKUJEMY

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.