Najbliższa Noc Muzeów już sobotę 19 maja. Poznaliśmy atrakcje, jakie z tej okazji zostaną przygotowane w Łowiczu, gdzie podobnie jak w tamtym roku osobne atrakcje będą w gmachu muzeum i archiwum, osobne zaś w baszcie generała Klickiego.

Noc Muzeów 2017 przy baszcie gen. Klickiego. fot.Tomasz Matusiak/archiwum NŁ
Noc Muzeów 2017 przy baszcie gen. Klickiego. fot.Tomasz Matusiak/archiwum NŁ

Na dziedzińcu muzeum jak o godzinie 17.30, jak co roku, zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Muzealne spotkania z fotografią”. Od 17.30 przez dwie godziny będzie można zwiedzać wystawę „Władysław Tarczyński rodzinnie i społecznie” w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu, do której będzie można wejść przez rzadko otwarte przejście z Sali Barokowej i magazyny archiwalne. Na tę część obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w archiwum do 18 maja.

W czasie Nocy Muzeów prowadzone będą warsztaty na II piętrze – plastyczne dla dzieci od 17.30 do 20.30 oraz papieroplastyczne rodzinne od 18.30 do 21.
Od 19 do 21 obywać się będzie „potańcówka”, czyli warsztaty taneczne z Kapelą Szymona w skansenie przy muzeum.

Na 19.30 planowana jest prezentacja fortepianu Władysława Tarczyńskiego na I piętrze, a na 20, w sali barokowej, koncert muzyki Polskiej w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łowiczu.
O 18.30 i 19.30 będzie się zaczynało zwiedzanie ekspozycji historycznej i etnograficznej z przewodnikami PTTK.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia są Starostwo Powiatowe, Muzeum oraz Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu, we współpracy z innymi instytucjami, organizacjami i sponsorami.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ciekawie będzie też przy baszcie generała Klickiego, którą będzie można zwiedzać od 17 do 24. W jej otoczeniu dostępne będą inne atrakcje, m.in. koncert pieśni patriotycznych (początek o godz. 19), a także pokazy grupa rekonstrukcji historycznej z różnych epok, na przykład: SRH Monte Cassino, GRH Kompania Saperów, GRH Miłośnicy Historii, GRH Fiński Pułk Strzelców Gwardii, Bractwo Rycerskie Serpens Bellatorum czy Samochód Jeep Willys.

2 komentarze

  1. 20 maja tego roku jest w niedzielę a nie sobotę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.