Podczas, gdy Związek Międzygminny „Bzura” zaprasza m.in. redakcję Nowego Łowiczanina na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu zagospodarowania odpadów komunalnych w Piaskach Bankowych, ważą się losy pozwolenia na budowę tegoż zakładu.

Inwestycja w Piaskach Bankowych rozpoczęła się w lipcu br. Zdjęcie wykonane zostało pod koniec sierpnia, gdy na placu budowy spotkali się członkowie Zarządu ZM Bzura z przedstawicielem wykonawcy i inspektorem nadzoru. fot. Związek Międzygminny Bzura

– Sprawa wniosku o pozwolenie na budowę tej inwestycji jest ponownie procedowana w organie I instancji, czyli przez starostę łowickiego. Pozwolenie zostało uchylone, więc jest wycofane z obrotu prawnego. Oznacza to, że budowa nie może być prowadzona do momentu wydania innej decyzji przez starostę łowickiego – wyjaśnia na naszą prośbę rzecznik prasowy wojewody łódzkiego, Dagmara Zalewska.

Przypomnijmy, że 2 czerwca zarząd ZM „Bzura” wybrał na wykonawcę zakładu zagospodarowania odpadów firmę STRABAG Sp. z o.o. Na początku lipca wykonawca wszedł na plac budowy.

Związek Międzygminny „Bzura” w odpowiedzi na nasze pytania o tą sprawę, posiłkuje się stanowiskiem radcy prawnego Małgorzaty Żurawik-Szychowskiej. – Należy zaznaczyć, że inwestycja związana z budową RZOK w Piaskach Bankowych jest finansowana środkami publicznymi, zostały zaciągnięte zobowiązania, w tym zawarta umowa z wybranym w trybie przetargu nieorganicznego wykonawcą, wstrzymanie tak dużej inwestycji, w trakcie realizacji bez odpowiedniego zabezpieczenia jest bardzo skomplikowane – przekonuje radca.

Dlaczego pozwolenie zostało uchylone przeczytasz w jutrzejszym wydaniu Nowego Łowiczanina.

1 komentarz

  1. Czy nikt się nigdy nie zastanowił dlaczego tak naprawdę postępowanie dot. tego przetargu trwało ponad 3 lata i jakie były tego powody !

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.