Podczas szukania informacji na różnych urządzeniach, zdarza się, że witryna, która jako pierwsza pojawiała się na naszym komputerze, w wynikach wyszukiwania na laptopie znajomego wyświetlała się na innej pozycji. Zupełnie inaczej mogą one wyglądać, jeśli z Internetu korzystamy w telefonie lub tablecie.

Dzieje się tak, ponieważ różnice techniczne pomiędzy monitorem komputera a ekranem smartfonu są bardzo istotne. Nie wszystkie witryny są przystosowane do wersji mobilnych, czego wynikiem jest to, że dana strona www może być w najlepszej dziesiątce, gdy wpiszemy odpowiednie słowa na komputerze, natomiast w przypadku korzystania z Internetu na mniejszych urządzeniach, może okazać się, że w ogóle jej nie znajdziemy na początku listy. Google weryfikuje każdą witrynę również pod względem przystosowania do różnych narzędzi technologicznych, a wyższe „noty” będą otrzymywać te serwisy, które są bardziej plastyczne.

Drugim czynnikiem decydującym o innej pozycji strony jest historia wyszukiwania. Wszystkie przeglądarki śledzą nasz każdy krok, liczą, ile razy otworzyliśmy daną stronę, prowadzone są także statystyki tego, jak wiele czasu spędziliśmy na każdej witrynie. Dlatego też istnieje duże prawdopodobieństwo, że na swoim komputerze w pierwszej kolejność będą pojawiać się strony, na które wcześniej wchodziliśmy. Ponadto Google wprowadziło opcję polecania witryn, które są dostosowane do naszych zainteresowań.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest lokalizacja. Wyrażając zgodę na odczytywanie przez przeglądarkę naszego położenia, musimy liczyć się z tym, że po wpisaniu w wyszukiwarkę: sklep z meblami, wyżej pojawią się pozycję stron firm z naszego miasta lub okolicy. Nawet jeśli chcemy być anonimowi w sieci, to nie będzie to takie proste, gdyż Google ma swoje sposoby na zweryfikowanie, w jakim obszarze znajduje się każda osoba korzystająca z Internetu. Tylko naprawdę wykwalifikowane osoby, potrafią zacierać wszystkie ślady pozostawione w statystykach przeglądarek. Dobrze jest zlecić pracę seo z silesianseo.pl. Pamiętaj, że zawsze możesz pozycjonowanie wesprzeć reklamą śledzącą typu AdSense.

Google śledzi nasz każdy ruch w Internecie, spersonalizowane reklamy, wybierane na podstawie oglądanych witryn. Odczytywanie lokalizacji, pobieranie historii przeglądania, profili, które obserwujemy na znanych portalach społecznościowych, to wszystko ma wpływ na to, jakie otrzymamy wyniki wyszukiwani po wpisaniu konkretnego zapytania.

Różnice w wyświetlanych stronach u innych osób z pewnością będą się zdarzać. Jednak warto zwrócić uwagę, że nie są to ogromne dysproporcje i każda poprawnie zoptymalizowana strona bez względu na odbiorcę, będzie wyświetlać się na wysokim miejscu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.