Przebudowa stacji kolejowej Łowicz Główny nabiera tempa. Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych S.A. specjalizujące się w budownictwie kolejowym zorganizowało już sobie zaplecze oraz przystąpiło do prac na peronie nr 1. Trwają też roboty na ul. Dworcowej oraz pobliskim parkingu dla blisko 180 samochodów.

Prace rozbiórkowe na peronie nr 1 stacji  PKP Łowicz Główny. Dwa tory sąsiadujące z tym peronem zostały całkowicie wyłączone z ruchu. Fot. Marcin Kucharski
Prace rozbiórkowe na peronie nr 1 stacji PKP Łowicz Główny. Dwa tory sąsiadujące z tym peronem zostały całkowicie wyłączone z ruchu. Fot. Marcin Kucharski

Przypomnijmy, że wspomniane przedsiębiorstwo wygrało przetarg na modernizację „naszego” odcinka E20, w tym stacji, urządzeń sterowania ruchem itd. Modernizacja E20 ma kosztować ok. 428 mln zł i dotyczy odcinka pomiędzy Żychlinem a Sochaczewem (tzw. Lokalne Centrum Sterowania Łowicz) linii kolejowej E20 pomiędzy Warszawą a Poznaniem. Integralną częścią jest budowa wiaduktu, który zastąpi przejazd w ciągu ul. 3 Maja w Łowiczu. Prace mają potrwać do października 2020 r. Linia kolejowa Warszawa – Poznań na naszym odcinku nie zostanie zamknięta. Utrzymywany będzie ruch jednotorowy.

Zgodnie z zapowiedziami, peron nr 1 został całkowicie zamknięty dla pasażerów – nie można na niego wejść z niebieskiej kładki nad torami. Wszystkie pociągi aktualnie zatrzymują się przy peronie drugim.
Ponadto wyłączone z ruchu zostały tory pomiędzy budynkiem dworca a tymże peronem oraz z drugiej strony peronu 1.

Więcej o kolejowych inwestycjach w Łowiczu przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.