Obowiązkowe prace społeczne, kary pieniężne i przepadek telefonów, które służyły do popełnienia przestępstwa – takie wyroki usłyszeli dzisiaj, 18 września, Paweł K. i Wiktor Ż., którzy przed Sądem Rejonowym w Łowicza byli sądzeni za nienawistne i wulgarne wpisy internetowe, jakie opublikowali na Facebooku w styczniu tego roku, po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Obaj byli oskarżeni o publiczne pochwalanie przestępstwa, a Paweł K. także o nawoływanie do zabójstwa. Sędzia Anna Maciak wymierzyła Pawłowi K. karę 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem świadczenia nieodpłatnej, kontrolowanej pracy społecznej w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz wpłacenia 2.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Z kolei Wiktora Ż. skazała na 8 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem świadczenia pracy społecznej w tym samym wymiarze oraz wpłacenia kwoty 1.500 zł na rzeczony fundusz. Wobec obu panów został orzeczony przepadek telefonów i zostali obciążeni po połowie kosztami postępowania.

Sentencja z wyroku ma zostać opublikowana na portalu Sądu Rejonowego w Łowiczu. Wyrok jest nieprawomocny. Paweł K. i Wiktor Ż. zaraz po wyjściu z sali zapowiedzieli apelację od niego. Wyrok odebrali jako ograniczanie wolności słowa.

Wyrok, jaki zapadł ws. Pawła K. i Wiktora Ż. w procesie dotyczącym wpisów na portalu Facebook, jakie zamieścili po śmierci prezydenta Gdańska jest:

Loading ... Loading ...

26 komentarzy

 1. Bardzo chcialbym zobaczyc jakie prace społeczne będą wykonywali te dwa internetowe cwaniaczki. Mam nadzieję, że dziennikarze Nowego Łowiczanina dowiedzą się gdzoe oni odpracowują swoje “grzechy” zrobią fotki i odpowiednio to nagłośnią. Od tak..ku przestrodze innym osobnikom z ich “luźnego” pokolenia.

 2. Wyobraźmy sobie, że Wiktor Ż traci tragicznie osobę bliską. Puka do niego jakiś gość i mówi w progu “jednej k…wy mniej” a potem dodaje “teraz czas na ciebie i innych Twoich bliskich”. Jak rozumiem Wiktor Ż kwituje wizytę “nic się wielkiego nie stało, to tylko takie głupie gadanie”. Natomiast agresor słowny uzasadnia, że wypowiedział ww. słowa, bo ogólnie nie zgadza się z poglądami osoby tragicznie zmarłej. – przykład pokazuje dobitnie co się stało i jaki to absurd. Wiktor Ż z pewnością nie godziłby się na takie zachowanie wobec niego. Wyrok słuszny.

 3. Pawełkarwat

  Ja to pierd*le jade na rybki moze jakiego karpia złotego złowie i spełni moje trzy rzyczenia.

 4. Nie potrafił ktoś inny ich wychować aby potrafili się zachować odpowiednio do sytuacji czy zdarzenia musi wyrokami wychowywać ich sąd

 5. Niech buractwo z tego portalu też ma się na baczności. Nie jesteście anonimowi.

 6. niektórzy piszący nie rozumieją istoty problemu – otóż SŁOWA POTRAFIĄ ZABIĆ
  jeśli nie teraz, od razu to z czasem, podsycając nienawiść itp.

  więcej EMPATII ludzie!❤️

  • Miałem taką sytuację z moją kuzynką. Wypisywano głupoty na moją osobę w sieci, ale nie chciałem w to angażować rodziny. Ona mi zaproponowała pomoc a ja wyskoczyłem z takim tekstem, że musiała wezwać pogotowie bo miała skok ciśnienia, młoda kobieta. Przekonałem się wtedy jak łatwo jest kogoś zranić prawie dosłownie słowem.

 7. Strach w tym kraju coś by było nalisać bo wszyscy są inwigilowani . Dobrze że wszyscy w tym kraju są wspaniali i o nikim nie można nic złego powiedzieć

 8. Za łagodnie szczególnie Pan Paweł K który żyje swoim życiem 🙂

 9. A może to sprawiedliwy wyrok.Sąd to sąd i zawsze ma racje.Stop chamstwa w internecie.

  • Tak stop hamstwa w internecie za to w życiu realnym jest go dużo i dużo przemocy, no ale za to już nie każą, bo przecież stop hamstwa w internecie, zgadzam się jak to ktoś ładnie napisal:polityczny wyrok!

  • Szczególnie przy wyroku dla Najsztuba za potrącenie staruszki na pasach.

 10. Śmieszny wyrok, nikomu nic nie zrobili i dostali takie kary a za inne, gorsze, fizyczne przewinienia owa sedzia karze owiele łagodniej…. O co więc chodzi….

  • Bo to polityczny wyrok ,nie mylić ze sprawiedliwym.

  • Nikomu nic nie zrobili… Nie rozumiesz jaką siłę mają słowa, nic z tej sytuacji nie wyniosłeś/aś.
   Może tak – któregoś z Twoich rodziców/rodzeństwa/dzieci ktoś ugodził nożem, a X to pochwalił i jeszcze napisał, że zamordowany powinien zostać jeszcze Twój partner/partnerka i/lub ktoś najbliższy.
   Czy w takiej sytuacji będziesz też taki obojętny…?

   Osobiście uważam, że wyroki są za niskie: prace społeczne jak kara finansowa powinny być wyższe jako straszak na następnych “najmądrzejszych”.

   • Łukaszu poczytaj że zrozumieniem, tylko napisali głupoty, coś mi się wydaje że większą siłę maja czyny niż słowa, jak zrozumiesz komentarz to dopiero pisz odpowiedź, a jak nie rozumiesz czyjegoś wpisu, to nie dorabiaj sobie teorii i nie pisz glupot!

   • Łukaszu komentarz mniej dotyczy skazanych a raczej s….. Więc bardzo mi przykro że nie umiesz czytać ze zrozumieniem….

   • 7, Anonim

    Nic nie rozumiecie, przykre to.
    Użytkownik Ojoj idealnie Wam to wyjaśnił.
    Pozamiatane, dziękuję, do widzenia ☺️.

  • Tobie się tylko wydaje że nikomu nić nie zrobili.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.