W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, burmistrz Krzysztof Kaliński podjął decyzję o zakupie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla mieszkańców Łowicza.

fot. Facebook UM Łowicz

Ich dystrybucja ma rozpocząć się już jutro, 27 marca. Od godziny 8.00 pracownicy MOPS rozwiozą 4 samochodami maseczki ochronne do osób, które zgłoszą na nie zapotrzebowanie.

Każdy mieszkaniec miasta, który w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego, będzie musiał wyjść z domu, może bezpłatnie otrzymać taką maseczkę, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod nr tel. (46) 830 91 61, w godzinach pracy Urzędu Miejskiego tj. od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 16:00 oraz w piątek od 8:00 do 15:00.

Liczba już zakupionych przez ratusz maseczek wynosi 2 000 sztuk. Burmistrz chciałby, aby trafiły one przede wszystkim, do osób, które muszą chodzić do pracy.

18 komentarzy

 1. Uwaga, ostrzegam oaoby próbujące się dodzwonić do MOPS-U, po 50 min. oczekiwania na połączenie do MOPS-u (po przejściu wszystkich 30 osób w kolejce) otrzymuję informację z automatycznej sekretarki, że “połączenie nie może zostać zrealizowane, prosimy o kontakt w godzinach pracy urzędu”…. nadmienię, że dzwoniłem od 12:15… – to pytam się, jakie są godziny pracy tego urzędu?????!!!!!

 2. Ty mądry z zamawianiem zamówiłem 1,5 tygodnia temu do dziś nie ma kasy ani masek a zamówienie znikło z komputera.

 3. Nikt nie odbiera. 8:15 piątek

 4. 2 tys. maseczek to p.burmistrz zakupil dla pracownikow urzedu i podleglych mu instytucji. Co za bajka ze samochodami pracownice mopsu itd i itp…..

 5. Z telefonem to jakiś przekręt,dwie godz.czekania z 33 miejsca(płatne) a później połączenie i słychać tylko rozmowę dwóch panów a nikt się nie odzywa

 6. A może by tak te maseczki przekazać do szpitali??? Każdego myślę stać na to, aby sobie jedną kupić! Ale jak za darmo, to wszyscy biorą…

 7. Dzwoniłem się za 47 razem.

 8. Bogdan Górki

  Nie wykonalne, 4 samochody na całe miasto ? To chyba autobusy wypełnione pracownikami z MOPSu żeby ogarnąć całe miasto. Wszyscy teraz liczą na darmowe maseczki, burmistrzu uruchom 10 nr telefonu, koordynatora do kontaktu z kierowcami i TIRa maseczek.

 9. Nio nio nio ale gest ze strony kierownictwa MOPSu. Jedni wprowadzają zakaz zbliżania się do siebie a tym czasem pracownicy mają spotykać się z masą interesantów, który każdy z nich może być chory.

 10. Każdy kto potrzebuje powinien sam podejść do UMiasta i bezpiecznie nie narażając nikogo odebrać maseczkę dla siebie.

  • Antykryst

   A co będzie gdy pół Łowicza na raz przyjdzie, a wśród tej gawiedzi będzie choćby jeden z koronawirusem? No co mądralo?

 11. A spróbujcie dodzwonić się na ten nr,wiecznie zajęty

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.