Dobiegł końca cykl szkoleń w ramach mikroprojektu „Wirtualna Gmina Chąśno”. Szkolenia, do których przystąpiło 48 rolników z gminy Chąśno miały służyć podniesieniu i rozwinięciu kompetencji cyfrowych. Była to też okazja do poznania wielu usług świadczonych drogą elektroniczną.

Fot. UG Chąśno
Fot. UG Chąśno

Bezpłatne dla rolników szkolenia rozpoczęły się na początku października. Były realizowane w dwóch blokach tematycznych: „Rolnik w sieci” oraz „Mój biznes w sieci”.

Podczas ćwiczeń w ramach bloku „Rolnik w sieci” można było nauczyć się m.in. wypełniać przez internet wnioski o dotacje na działalność lub składać deklaracje podatkowe.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak skutecznie szukać w internecie informacji, poznawali e-usługi, uczyli się jak z nich bezpiecznie korzystać, a także np. jak regulować rachunki przez internet. Odwiedzali również portale rolnicze, meteorologiczne, ePUAP, geoportal i wiele innych.

Szkolenie pt. „Mój biznes w sieci” przeznaczone było dla osób prowadzących działalność gospodarczą, albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu.

Projekt był finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego wartość wynosiła 26.815 złotych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.