Dobre wiadomości napłynęły w tym tygodniu do Urzędu Gminy Nieborów. Otrzyma ona prawie milion złotych dofinansowania na realizację dwóch projektów: adaptację pomieszczeń po Gimnazjum w Dzierzgówku na żłobek oraz na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż dawnej drogi krajowej nr 70 z Nieborowa do Zygmuntowa.

Przystanek PKS w Zygmuntowie – w tym miejscu ma zakończyć się ścieżka rowerowa ,którą zamierza wybudować gmina Nieborów od skrzyżowania przy zajeździe Rozdroże. Jesień 2018,

Jak poinformował nas wójt gminy Jarosław Papuga, gminie przyznano 80% (ok. 368 tys. zł) dofinansowania wartości kosztorysowej adaptacji pomieszczeń zlikwidowanego gimnazjum w Dzierzgówku na pierwszy w gminie żłobek. Pieniądze mają pochodzić z rządowego programu „Maluch Plus”. Wartość inwestycji określona jest na 460 tys. zł. W ramach zadania do końca tergo roku, na parterze budynku m.in. dwa pomieszczenia zostaną adaptowane na sale zabaw i konsumpcji oraz leżakowania. Finansowanie obejmuje nie tylko prace budowlane, ale też zakup wyposażenia. Przewidywany termin otwarcia żłobka to styczeń 2020 roku.

Po kilkunastu miesiącach oczekiwania gmina otrzymała też zapytanie z RPO województwa łódzkiego o to, czy jest zainteresowana otrzymaniem dofinansowania w wysokości 611 tys. zł na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Nieborowa do Zygmuntowa wzdłuż dawnej dk 70 (długość 1,1 km, szerokość 3,5, nawierzchnia z kostki). Do tej pory wniosek gminy był na liście rezerwowej, teraz ma szansę przejść na listę wniosków przeznaczonych do realizacji w związku z niewykorzystaniem całej puli wcześniej rozdysponowanych pieniędzy. Wartość tej inwestycji określona jest na niespełna 1,1 mln. zł. Wójt deklaruje, że gmina na zapytanie odpowie twierdząco.

19 komentarzy

 1. Karol z Karolewa

  Brat mi mówił, że na Ursynowie wszystkie ścieżki rowerowe, którymi pokryty jest cała dzielnica, pozamieniali z kostki na asfalt. Wywalali kostkę, wylewali asfalt, koszty wielkie, ale to bardzo bogata dzielnica, a kto bogatemu zabroni. Nikt rozsądny nie robi już ścieżek z kostki. Chyba, że ma się układ z firmą, która układa kostkę. Nowe w Warszawie chyba wszystkie są asfaltowe. I mogą elegancko wyglądać, bo zdaje się, że do asfaltu można dodać jakiś kolorek.

 2. Spójrzmy prawdzie w oczy. Nikt z rządzacych nie potrafi poważnie i całościowo zająć się tematem infrastruktury rowerowej. Co chwile dostajemy śmieszne wrzutki, które nijak mają się do naszych potrzeb i możliwości w zakresie potencjału turystycznego i rekreacji. Jakość wykonania, komfort i bezpieczeństwo to podstawa.

 3. Czy ktoś kiedyś zrobi ścieżkę z Łowicza do Arkadii i Nieborowa?

  • Marcin Sędziszewski

   Nikt nic takiego nie zrobi bo to chyba na poziomie krajowych , wojewódzkim albo przynajmniej powiatowym. Kaliński rozgrzebał całe miasto i jeszcze narobił smrodu z oczyszczalni wiec już chyba się na ścieżkę nie żuci. Kosiorek to człowiek przeszłości więc nic dla ludzi nowoczesnego nie zrobi. Nasze władze powiatowe i miejskie to myślą że jak zobaczymy na ulicach kolejne pasiaki , zagra disco polo i koń z bryczką przejedzie to wszyscy będą zadowoleni

  • Marcin Sędziszewski

   Dosyć już wydawania kasy na coś co interesuje tylko WAS i kilka starszych babek . W mieście są też ludzie młodzi którzy oczekują dróg ścieżek rowerowych, fajnych miejsc publicznych do spędzania czasu. Z miasta nie da się wyjechać w żadnym kierunku na rowerze. Jak można nie wykorzystać sąsiedztwa Arkadii i Nieborowa, nieopodal lasy w Dąbkowicach i Guźni – też nie ma tam jak bezpiecznie dojechać – Panie Kaliński, Kosiorek i wójtowie gmin posłuchajcie ludzi. To że wam się coś podoba to nie znaczy że innym.ale wiem jak zagra Zenek to efekt jest natychmiast a droga czy ścieżka to zbyt dla was skomplikowane

   • Pan miszuk

    Co Ty pierdzielisz człowieku? Do samego Głowna masz cały boczny pas do jazdy rowerem. W inne strony spokojnie przez wsie objazdami da się przejechać. Jak ktoś nie szuka to nie znajdzie, najłatwiej tylko marudzić.

   • Jedz sobie z dziećmi rowerem przy tak ruchliwej trasie aż cię TIR przejedzie

 4. Podobno beda probować zamienic kostke na asfalt

 5. Może chodnik i ścieżke rowerową z Łowicza do Jamna. Ale to już chyba Kaczyński musi się zgodzic bo to droga krajowa 🙂

  • Grzegorz

   masz pobocze do Jamna to się ciesz , do Nieborowa jak jedzie rowerzysta to blokuje cały ruch , który dodam jest bardzo duży

 6. Mieszkaniec Łowicza

  Łowicz nic nie robi. Ze Skierniewic piękne ścieżki rowerowe na Bolimów i Nowy Kawęczyn. z Łowicza nawet na Nieborów nie ma jak dojechać rowerem. Starosta i Marszałek województwa nic dla nas nie robią. Burmistrz i Starosta skupiają się na pierdołach zamiast na tym czego chcą ludzie

  • Mieszkaniec Łowicza

   zróbcie kolejne święto ze smalcem i łowiczakami na rynku a dróg i ścieżek nie ma :

 7. Mieszkaniec Nieborowa

  Kostka to wstecznictwo w dodatku droższe od wylewki asfaltowej. Każdy dobrze wie jak jeździ się po takiej nawierzchni rowerem, na rolkach czy hulajnodze. Wypada pomyśleć przed zaliczeniem wpadki podobnej do odcika Bolimów – Skierniewice.

  • Łukasz

   Racja – kostka jest kiepskim podłożem dla dróg rowerowych.

  • Pełna racja. Walczcie póki możecie. Koło Szymanowa można sobie porównać jak wygodnie jeździ się asfaltem, a jak upierdliwie na kostce. Zwłaszcza jeśli wjazdy na posesje są w formie uskoków. Co paręnaście metrów podskakuje się dól-góra. Kiedyś wszyscy robili z kostki, bo radni, czy zarządy miast mieli znajomych, którzy produkowali kostkę. Teraz się to jednak chyba zmieniło.

   • Łukasz

    KPW

    Właśnie nowo wybudowana ścieżka rowerowa w Sochaczewie wzdłuż ulicy Staszica taka jest – co wjazd na posesję to dołek. Cóż, za darmo można pojeździć po pumptracku 😁.

   • Czasem mam wrażenie, że faktycznie to zamawiają i projektują ci, którzy wcale lub prawie wcale na rowerach nie jeżdżą.

 8. Tylko dlaczego droga rowerowa z kostki a nie asfaltowana? Ciągle to samo.. byle było

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.