Mocnym akcentem rozpoczął się dzisiaj, 8 grudnia, grudniowy Dyskusyjny Klub Firmowy “Bez nazwy” w kinie Fenix. Widzowie obejrzeli film “Twój Vincent”, poprzedzony krótką prelekcją na temat głównego bohatera filmu – Vincenta van Gogha.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

O animacji (wykonanej techniką malarską na podstawie obrazów van Gogha) stworzonej przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana już jest głośno w filmowym świecie, a niebawem może być jeszcze głośniej – mówi się o niej jako o kandydacie do najbardziej prestiżowych nagród filmowych. Sylwetkę i biogram jednej za najbardziej oryginalnych i inspirujących postaci w dziejach malarstwa przybliżyła widzom Karolina Łopusińska. W zgrabnym skrócie opowiedziała m.in. o najważniejszych osobach w jego życiu, problemach z nie do końca do dziś zdiagnozowaną chorobą, twórczych inspiracjach i okresach jego krótkiego (tylko 37 lat), ale niezwykle intensywnego życia.

 

Film “Twój Vincent” będzie można oglądać w kinie Fenix jeszcze w przyszłym tygodniu (od poniedziałku do czwartku o 18). Z kolei w ramach DKF obejrzymy jeszcze “Cichą noc” Piotra Domalewskiego (jeden seans dzisiaj, drugi jutro – 9 grudnia) oraz “Patti Cakes” Geremy’ego Jaspera (10 grudnia). Przypomnijmy, że w niedziele organizowany jest koncert Doroty Miśkiewicz niestety, bilety na niego już się wyczerpały.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.