Dwaj mężczyźni w wieku 33 i 36 lat z Łowicza próbowali ukraść stalowe elementy konstrukcyjne remontowanego mostu w Klewkowie. Zatrzymała ich policja. Ponadto mieli przy sobie amfetaminę i marihuanę. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży, kradzieży oraz posiadania środków odurzających.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn, fot. KPP Łowicz
Jeden z zatrzymanych mężczyzn, fot. KPP Łowicz

Do zdarzenia doszło 30 stycznia w Klewkowie. Funkcjonariusze z Plutonu Patrolowo-Interwencyjnego KPP Łowicz patrolując rejon rzeki Bzura, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść stalowe elementy konstrukcji mostu.

Część z nich zdążyli już przygotować do wywiezienia i zapakowali do samochodu. Policjanci zabezpieczyli również samochód dostawczy służący do przewożenia skradzionych elementów.

Dodatkowo przy zatrzymanych znaleziono marihuanę i amfetaminę.

Jak ustalili śledczy, ci sami sprawcy kilka dni wcześniej z tego samego miejsca ukradli urządzenia i materiały budowlane. Wartość strat oszacowano na około 4500 złotych.

Starszy z zatrzymanych mężczyzn jest znany policji, był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn, fot. KPP Łowicz
Jeden z zatrzymanych mężczyzn, fot. KPP Łowicz

1 komentarz

  1. powiesić złodziei za jaja na tym moście