O błogosławieństwo dla miasta i diecezji modlili się dziś, 11 listopada, mieszkańcy Łowicza. Z okazji Święta Niepodległości wzięli oni udział w uroczystym przemarszu z relikwiami patronki miasta – św. Wiktorii.

Tradycyjny pochód wyruszył z kościoła Św. Ducha, by ulicami Łowicza dotrzeć na Stary Rynek. W miejsko-diecezjalnym święcie patriotycznym uczestniczyli mieszkańcy Łowicza, którzy modlili się o jedność i pokój ojczyzny, a także czas łask i błogosławieństw dla swojej miejscowości.

– Niech Pan Bóg ożywi wiarę ludu diecezji i umocni nadzieję zbawienia, abyśmy dla dzisiejszego świata stali się prawdziwie solą ziemi i światłością – powiedział w trakcie obchodów rocznicowych biskup Andrzej F. Dziuba.

 

 

14 komentarzy

 1. Takiego wykonania Hymnu Narodowego, jak dzisiaj na Starym Rynku, to chyba jeszcze w Łowiczu nie było. Żenada przez duże „Ż” 🙁

 2. Precz z komuną precz z komuną precz z komuną …. A co robiła komuna trzymała za gardło miała telewizje i … i dawała tym którym chciała …. To tak jakby dziś , o kurde teraz też dają i telewizje mają 😂😂😂

 3. Tego dnia nawet antagoniści są razem
  i to jest Niepodległość

 4. Pisiory i spółka

  A po jaki ch.. te partyjne kacyki z różnych obcji psują uroczystość?! Mam pytanie po co wy tak naprawdę przychodzicie? Rozumiem: pokazać się.

  • Kukiz i popaprańcy

   Tylko pokazać się, bo do powiedzenia nic nie mają! Śmiać mi się chciało dzisiaj jak widziałem miasto i starostwo razem. Między sobą toczą wojnę a spotykają się na Dniu Niepodległości.

   • Nie wiem oszołomie czy wiesz ale właśnie to jest Święto Niepodległości i nie ma znaczenia kto z jakieuj jest partii. Nie udław się swoim jadem.

 5. A co tam robi były
  naczelnik Miasta

 6. My tu gadu gadu, a kiedy będzie kościół na Górkach?

 7. “W polityce głupota nie stanowi przeszkody.”
  -Napoleon Bonaparte

 8. Czy burmistrz nie powinien wstąpić do seminarium.
  Myślę że historię pan akurat zna. Ale cóż, taka poprawność polityczna!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.