Poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka stylizowany na Adolfa Hitlera znalazł się na grafice zamieszczonej na oficjalnym fanpage’u Prawa i Sprawiedliwości powiatu łowickiego – profil został zlikwidowany po tym, jak wpis rozpętał w internecie burzę.

Kontrowersyjny post pojawił się 1 stycznia, do dzisiaj pozostawał jednak szerzej niezauważony. Wszystko zmieniło się, kiedy sprawę nagłośniły ogólnopolskie media.

Głos w sprawie tego wpisu zabierał już sam obrażony poseł Budka, jak i inne osoby znane ze sceny politycznej, m. in. wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

W rozmowie z nami lider powiatowych struktur PiS Marcin Kosiorek mówił, że jeszcze nie wie w jaki sposób post znalazł się na profilu, na który dawno nie zaglądał. Zapewnił, że działacze będą to wyjaśniać – dopiero po tym będzie mógł udzielić oficjalnego komentarza.

Czy uważasz mem z oficjalnego profilu łowickiego PiS za skandaliczny?

Loading ... Loading ...

29 komentarzy

 1. Ten “mem” pokazuje niestety całą prawdę o niektórych polskich politykach. A pan PoBudka niech się lepiej bije w pierś swą wątłą/

 2. To kiedy dymisja szefostwa z szefem na czele

 3. Także tu, prawda?

 4. Jak się Polskę szkaluje to się w memach ląduje… Anonimy tu sarkają swoją wielkość wspominają… Grubą skórę ma polityk – mus gotowym być na przytyk… O i w naszym Łowiczaninie hejtu rzeka nieraz płynie… Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi… Taki mem to najmniejszy z problemów Budki, kto nas skłóca podobne do niego ma pobudki… Dziś na wozie jedzie hejt ale w internecie nikt nie jest anonimowy… wiadomo kto komentuje, jak, jakie memy wstawia, nic nie ginie…

  • dawny Łowiczak

   Jak się Konstytucję i praworządność rujnuje, to się w Europejskim Trybunale ląduje… Chociaż się na Unię pluje, to się chętnie za unijne pieniądze w Łowiczu buduje…

 5. Bidulki – nikt nie wchodził na stronę przez 3 tygodnie??? Winnych pod sąd za szerzenie mowy nienawiści i propagowanie faszyzmu!!!!

 6. Nieważne jak piszą: czy dobrze czy źle. Byleby nazwy wsi Łowicz nie przekręcali!!!!!!!!!!

 7. Na prostactwo i głupotę nie ma lekarstwa. Kolejny wstyd dla miasta i ludzi, którzy należą do tej partii. Nie warto zajmować się tym typem.

 8. Widziałam, że dziennikarz łowiczanina na twiterze pisze że to niesmaczne. Co niesmaczne. Poseł PO, który donosi na Polskę?

  • Jak Ziobro donosił na Polskę to było wsyzstko ok. Jak my to dobrze, jak oni to źle. Trochę rozumu

 9. Słabe to wszystko. Kim Borys jest każdy wie, robić wokół tego tyle szumu? Nie warto donosić na własny kraj. Takich memów są setki – i to jest super – jest osobą publiczną a w Polsce póki co jest wolność słowa.

 10. Gdańsk ma Amber Gold, Warszawa kamienice, w Łowiczu mini władza, układy, przetargi – oto wartości których broni Budka, wartości których bronią zleceniodawcy hakera, święcie oburzeni tym co sami stworzyli. “Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni”.

  • Drogi Jacku, Amber to przy Skokach pikuś. Coś wybiórczo myslisz!!!!!

   • Przy przekrętach melioracyjnych sekretarza PO to rzekome skoki vs Amber są jak relacja – łowicki odcinek Bzury kontra Atlantyk. A teraz poziom mojego interlokutora – Duża być przekręta Amber, ooo mała rzeczka to nie duża woda, ooo – skakać nie nada, ooo – my są dobree, pis zły, my nie kraść, my tylko wziąć…

   • Drogi Jacku, jeżeli defraudacje w SKOK ach to dla Ciebie,, rzekome skoki ” i nie potrafisz wypowiadać się na temat, w dodatku czystą polszczyzną kończę z Tobą tą konwersacje. Myślisz jednotorowo., ŻENADA.

 11. Rzeczywiście profil pana przewodniczącego na fb jest co najmniej niesmaczny. Obok krzyży, Papieża, zdjęcia p. Kamińskiego w hełmie z arbuza nie przestają jak na przewodniczącego. Poza tym, te wpisy ala polemika……..

 12. Ile kosztuje haker? Kto miał w tym interes? Czy Budka przegląda powiatowe nieoficjalne strony innych partii i po co? Kto za to zapłacił? Kto na tym skorzystał? Kto boi się przegrać wybory samorządowe? Kto straci układy i posady? Kto zainwestuje w hakera? Kto zgłosił sprawę do Polsatu? W jakim celu? Kto na tym skorzystał? Kto za to zapłacił? Kto jest frustratem? Komu świat się wali a wódz nie wraca? Kto korzysta na “szmaceniu” Kosiorka? Kto robi to potajemnie? Kto na tym korzysta? – ot i cała sytuacja, Polska w skali micro.

 13. Przecież na jego ulicy (Słowackiego) mieszkają w nie swoim domu ORMOwcy, którzy mnie pobili. Kto dalej hołubi zbrodniarza, który w stanie wojennym pałował wszystkich w Mokrej Prawej. Jakby był porządnym obywatelem to tych ORMOwców dawno by spacyfikował. Czy takich ludzi chcemy dopuścić do władzy? ORMOwców pewnej wsi skazali na banicję. A teraz prowadzą terror na ul. Słowackiego.

 14. A ten Butka to czym się obraził. Ładnie wygląda.

 15. Ha ha, atak hakerski?! Na Fb są różne funkcje zarządzania stroną: admin, redaktor, analityk itd. Osoba, która podjęła decyzję o usunięciu profilu, jest jej administratorem i ma pełną wiedzę: kto, co i kiedy. Prosta sprawa dla prokuratury. I jeszcze jedno… Po klinknięciu “usuń profil” staje się on niewidoczny dla innych, ale admin dalej ma do niego dostęp. Po 2-tyg dostaje pytanie czy na pewno chce trwale go usunąć. Wystarczy przycinąć gościa!

 16. Bez przesady, obrazek jak obrazek. Ma przyciągnąć oko.

 17. Kosiorek to chyba jakiś nazistowski zbrodniarz wojenny. Wzbudza tyle emocji, jakby przynajmniej raz w tygodniu kogoś mordował. Jakoś innych partii liderzy nie wzbudzają takich kontrowersji. To zastanawiające komu z naszej łowickiej elitki tak nadepnął na odcisk.

  • nie chodzi o odcisk ale ktoś kto pełni funcje Przewodniczącego PIS powinien bynajmniej mieć kulture

   • Jeśli ktoś wypowiada się publicznie, powinien mieć słownik ortograficzny. Co w tym kontekście oznaczać ma słowo “bynajmniej”? Ale wstyd. Gorsze niż Budka w szeleczkach i niekulturalny Kosiorek razem wzięci…

 18. Polecam profil fb lidera PiS Kosiorka. Obok krzyży i rodziny, niewybredne memy o pośle Kamińskim, ciekawe poglądy na temat WOŚP i wiele chrześcijańskich zachowań. Ideał.

 19. Ktoś będzie miał ciepło

 20. Ko….rek ma pietra i tyle skasował profil bo ma pełne gacie.

 21. Normalny mem jakich wiele. Łowiczanin niech zdejmie z gazety polską flagę, bo Borys wygląda na bawarczyka a nie na Hitlera. Budka w miemieckiej prasie atakował nasz kraj

 22. Mam Cię dosyć Panie Kosiorek. Zamieścił Pan u siebie informację że w związku z atakiem hakerskim ( bu ha ha!!) profil PiS został zlikwidowany. Bzdura. Tam były często umieszczane treści obrażające wszystkich i wszystko. Teraz ktoś się wreszcie tym zainteresował i się Pan wystraszył. Słabe to.