Temat działań władz miasta – przede wszystkim w kontekście planowania przestrzennego – zdominował spotkanie, które zorganizował 19 kwietnia w restauracji Polonia Projekt Łowicz.

Na spotkaniu nie został zaprezentowany kandydat na burmistrza Łowicza z tego środowiska – czego można się było spodziewać.

Spotkanie prowadził Jarosław Śmigiera – łowicki architekt, który przed 4 laty był najpoważniejszym rywalem Krzysztofa Kalińskiego w walce o fotel burmistrza i który wszedł do II tury wyborów.

Już na wstępie wyjaśnił on, że jeszcze nie podjął decyzji, czy w nadchodzących wyborach na pewno będzie kandydował. Wyraził jednak – nawet kilkakrotnie – nadzieję, że gronie uczestników spotkania jest przyszły burmistrz.

Nie padło wprawdzie żadne nazwisko, ale w spotkaniu udział brał Michał Sobczak – który już oficjalnie potwierdził, że wystartuje w wyborach na burmistrza Łowicza jako kandydat Stowarzyszenie Porozumienie Łowickie.

Były też 3 inne osoby, których nazwiska wymienia się w tym kontekście, ale które jeszcze nie zadeklarowały otwarcie, że wystartują: Mariusz Siewiera, Kamil Sobol i Paweł Kolas.

Komentowanie nie jest możliwe.