Sprawa remontu budynku przy ul. 3 Maja 7 w Łowiczu, niegdyś siedziby Starostwa Powiatowego, ale częściej nazywanego Domem Partii, trafiła do Prokuratury Rejonowej w Łowiczu. Jest to kolejna instytucja, która będzie badała samowolę budowlaną, do której doszło, a może bardziej działania właścicieli budynku, które nie pozwalają przeprowadzić na miejscu czynności przez nadzór budowlany. Prawo budowlane przewiduje za to karę nawet do 1 roku pozbawienia wolności.

Postęp prac przy elewacji byłego Domu Partii najlepiej widać od strony ul. 3 Maja. fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Łowiczu 6 lutego powiadomił miejscową prokuraturę o udaremnianiu przeprowadzenia czynności przez współwłaścicieli budynku. Jak nam wyjaśniła Zofia Więcław, szef tego inspektoratu, wszyscy współwłaściciele budynku, a są to trzy osoby, są współwinni temu, że nadzór budowlany nie może na miejscu przeprowadzić swoich czynności, których celem miało być stwierdzenie, jakie prace zostały przeprowadzone. Nie można tego zrobić tylko na zewnątrz budynku, kontrola musi wejść do środka obiektu.

Tymczasem właściciele udaremniają to, co powoduje przewlekłość postępowania. Nie powiodły  się już 4 próby przeprowadzenia na miejscu czynności, ponieważ cała trójka właścicieli nie odbiera  korespondencji z PINB, który informuje o dacie tej kontroli i nakazuje stawienie się na miejscu w wyznaczonym terminie.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

7 komentarzy

  1. Komentarze samych Pluskow chyba

  2. Lowiczak345

    Znienawidzony autorytet nadzoru budowlanego, Pani Wieclaw ! Jak słyszę to nazwisko to ….. mym …… szkoda słów.

  3. Bardzo ładnie wygląda teraz dach i ściany zaczynają pięknieć. ŚLICZNY BUDYNEK BĘDZIE 🙂

  4. Czepiactwo

  5. tylko jak się stanie wypadek to dopiero gdzie był nadzór budowlany

  6. Daj Boże aby każdy tak odnawiał budynek jak Ci państwo.Widzę straszną samowolę że aż prokuratura musi się tym zająć.

  7. A na czym ma polegać ta samowola?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.