27 listopada, w dniu 148. rocznicy urodzin Anieli Chmielińskiej, w Łowickim Ośrodku Kultury miała miejsce promocja nowej publikacji związanej z tą postacią „Aniela Chmielińska. Wybór artykułów. Przyczynek do biografii”.

promocja_ksiazki_aniela_chmielinska-9

O książce i o samej Anieli Chmielińskiej mówił autor książki Zdzisław Kryściak. Zaszczytne miejsca obok niego zajęli Agnieszka Pawłowska-Kalinowska, wspierająca go w przygotowaniach książki oraz dyrektor ŁOK Maciej Malangiewicz. Zainteresowanie tym wydarzeniem było duże, bo sala Urzędu Stanu Cywilnego wypełniła się po brzegi, a po jego zakończeniu, duża kolejka ustawiła się po egzemplarze książki z autografem autora.

Przypomnijmy, że publikacja została wydana dzięki małemu grantowi ŁOK. Była jedną z wielu inicjatyw przygotowanych z okazji 880-lecia Łowicza. Należy ją traktować jako uzupełnienie i uaktualnienie wydanej pół wieku temu biografii Anieli Chmielińskiej autorstwa jej córki – Marii.

promocja_ksiazki_aniela_chmielinska-7 promocja_ksiazki_aniela_chmielinska-3 promocja_ksiazki_aniela_chmielinska-8 Promocja_ksiazki_aniela_chmielinska-13

Komentowanie nie jest możliwe.