W poniedziałek, 11 września, ogłoszona została ostateczna lista zadań zarekomendowanych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego na 2018 rok. Wśród nich jest łowicki projekt. Głosowanie rusza już 1 października. 

Projekt Łowickiego Ośrodka Kultury pt. „Łowicki folklor muzyczny – spuścizna życia Mariana Moskwy” został wybrany spośród ok. 300 propozycji. Za pomysł odpowiadają dyrektor ŁOK Maciej Malangiewicz i kierownik miejskiego biura kultury Michał Zalewski. Zadanie zostało przypisane do subregionu północnego, obejmującego powiaty: łowicki, łęczycki, kutnowski i zgierski. 

– Nasze zadanie polega na wydaniu książki ze spuścizną wybitnego muzykologa regionu łowickiego Mariana Moskwy (1936-2012), który przez całe życie zbierał zapisy nutowe i słowne pieśni, przyśpiewek i obrzędów. Rękopisy w liczbie prawie pół tysiąca utworów (zapisy nutowe i słowne) są w posiadaniu rodziny i zdeponowane w łowickim muzeum – informują autorzy projektu. 

Głosowanie rusza już 1 października. Głos może oddać każdy mieszkaniec województwa łódzkiego: w formie elektronicznej na stronie internetowej www.lodzkie.pl, korespondencyjnie na adres Urzędu Marszałkowskiego WŁ lub osobiście wrzucając karty do urn w wyznaczonych punktach. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.