Pociągi Kolei Mazowieckich nie kursują dzisiaj, 6 grudnia, na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Pruszków. Została natomiast uruchomiona na tym odcinku autobusowa komunikacja zastępcza. Trzeba się liczyć z opóźnieniami nawet do godziny.

– Wprowadzone zostaje honorowanie wszystkich ważnych biletów Kolei Mazowieckich – KM w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) na całej sieci ich kursowania i informuje Katarzyna Łukasik z biura prasowego KM.
Ponadto do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM i PKP Intercity (w pociągach kategorii TLK i IC), na całej sieci kursowania pociągów KM.

Utrudnienia wiążą się z blokadą torów przez włoską firmę Astaldi, która domaga się od PKP PLK wypłaty milionowych należności za pracę podwykonawców na rzecz spółki.

3 komentarze

  1. Niezłe jaja jak PKP jest niewypłacalne to może i my o wiadukcie zaraz pomarzymy już są opóźnienia zaraz się zwiną z rozgrzebaną robotą

  2. A na stacji Łowicz Przedmieście pojawiły się pociągi, które normalnie tu nie jeżdżą. Zmieniają tam kierunek jazdy np. IC Ondraszek do Bielska-Białej.

  3. Informacje jest nieścisła. Zablokowane są tory podmiejskie i dalekobieżne między Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim w pobliżu przystanku Parzniew. Dotyczy to pociągów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich. Na pewno wpłynie to również na pociągi SKM. Należy się również spodziewać opóźnień na pozostałych trasach kolejowych w tym na linii Warszawa -Łowicz-Kutno.