Około 30 urzędników Sądu Rejonowego i Prokuratury w Łowiczu poparło protest pracowników wymiaru sprawiedliwości, który odbywa się dzisiaj, 5 marca, przed resortem finansów i Kancelarią Premiera w Warszawie.

W przerwie śniadaniowej wyszli przed budynek sądu w Łowiczu, by zamanifestować swoje niezadowolenie z niskich zarobków kadry pomocniczej wymiaru sprawiedliwości: sądu i prokuratury. W ten sposób solidaryzują się z protestującymi w stolicy.

Pracownicy administracji sądowej zjawili się dzisiaj w pracy w koszulkach z napisem „protest”. 

Podkreślają, że od 2008 roku ich pensje zostały zamrożone. – Za naszą pracę oczekujemy godnego wynagrodzenia. Właśnie nasza praca gwarantuje rzeczywistą realizację wymiaru sprawiedliwości przez rzetelne i sumienne wykonywanie powierzonych nam zadań merytorycznych i technicznych – podkreślają.

Jak udało nam się dowiedzieć, średnia pensja starszego sekretarza (osoby po ukończonym stażu i z minimum 5-letnim doświadczeniem) wynosi ok. 2.960 zł brutto. Urzędnicy chcą o 1.000 zł wyższych pensji.

35 komentarzy

 1. to samo dotyczy funkcyjnych!!!

 2. urzędnicy owszem powinni zarabiać godziwe pieniądze, ale za kompetencje, jednak przede wszystkim powinni być uczciwi-krystaliczni, jak woda źródlana!!

 3. no ja chyba tez zastrajkuje tak bardziej skutecznie przed łowickimi organami ścigania, jak nie zostanie ogarnięty NIEZWŁOCZNIE problem korupcji w organach powiatu takich jak: PINB ŁOWICZ, SKO Skierniewice, UG Bielawy & “przyjaciele królika” , bowiem skorumpowane do szpiku kosci urzędasy nadal na swoich stanowiskach siedzą za pieniądze Podatników!!

 4. Zawsze można po godzinach w Partnersie dorobić.

 5. Zapraszam do Centrum Usługa

 6. Do zwolenników PISU- to wy stworzyliście układ gdzie jakaś paniusia zarabia 50 tysięcy złotych na miesiąc a takich przykładów można by podawać wiele więc nie dziwcie się,że pracownicy sądów chcą podwyżek gdzie oni przez cały rok nie zarabiają takiej kwoty.Powinniście zamilknąć ze wstydu,że tak doicie to państwo

  • Średnia pensja jest w przedziale 2100-2800. Do tego 20% premii regulaminowej , wysługa za lata pracy, premia kwartalna, nagrody,13-stka. Czyli uogulniając pensja brutto = netto.

  • Antoni, kiedyś za PO takie paniusie zarabiały po 130 tys. poczytaj trochę…

 7. Zapraszamy do Agros Nova ,tam wszyscy sa zadowoleni i nikt nie mysli o strajku

 8. Tak w woli przypomnienia

  Od razu 2000 tyš. za Platwormy nawet o złotówkę nikt się nieupomniał bo był kótki tekst ,,nie pasuje to do widzenia,, a przy 15%bezrobociu wszyscy siedzieli cichutko.
  Niektórzy nie pamiętają już tych czasów.

 9. Niech protestują! Pisiory kupują głosy emerytów (jest ich 8 milionów) poprzez 13-stki, rozdają nasze pieniądze na lewo i prawo nie licząc się z budżetem na kolejne lata!
  Życzę Wam jak i nauczycielom jak najwyższych podwyżek ☺️!

  • Tak w woli przypomnienia

   Za to twoja POrtia Tak dbała o wszystkich że aż strach. Więc nie czepiaj się emerytów czy matek z dziećmi.

   • Emerytom i matkom z dziećmi nie żałuję – niech mają jak najwięcej. Tylko dlaczego pomijamy innych? Bo SĄ ZA MAŁYM ELEKTORATEM ☺️.
    Nie bez przypadku emeryci dostaną 13-stkę tuż przed wyborami do Europarlamentu, a matki 500+ przed naszymi, jesiennymi do kraju.
    Nie uważasz, że czas kiedy jest rozdawana kasa nie jest przypadkowy? To kupowanie głosów…

  • Tak w woli przypomnienia

   Niech kupują skoro jest na to kasa. Przez 8 lat nie było na nic i każdy siedział cichutko jak mysz podvmiotłą i to wg Ciebie było dobre?.

 10. Lucy fer - was człowiek jest już u mnie

  Brawo Narodzie !!! Komentarze pisowskich troli jak zwykle nie zawodne. Mam nadzieje że wasz kryształ jarek z Żoliborza zwany uczciwym deweloperem który wszystkich wysyła do sądu i tych co nie płaci faktur i tych co mają kredyty jest z was dumny. Mam nadzieje że te wszystkie strajki rozpoczną zmianę tej “dobrej zmiany”.

 11. “… Sędzia Kamińska mówiła wtedy m.in.: “Będę szczera, pragnę zemsty. Dlatego, że mnie arogancja tej władzy, ta bezczelność, to lekceważenie po prostu tak irytuje, że ja pragnę zemsty …”
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sedzia-irena-kaminska-z-postepowaniem-dyscyplinarnym/3cxw41p?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne

 12. NŁ nie puszcza komentarzy mówiących aby sędziom ująć i dać pracownikom administracji.

 13. Czy protest był do stosownych władz zgłoszony?

 14. Jak by byli uczciwi to warto dac ale tak nie jest więc nie warto dac

 15. Jak można dać podwyżkę, skoro PO powie, że jest to Korupcja polityczna….

  • Korupcja polityczna to jest rozdawanie pieniędzy tuż przed wyborami czy się stoi czy się leży 500 złotych się należy. Tu ludzie domagają się słusznej podwyżki za wykonywaną pracę, bo zarabiają tyle co sprzątaczka, a pracę mają dużo bardziej odpowiedzialną.

 16. Odebrać Nadzwyczajnej K.ście /a jest z czego/ i dać pracownikom administracji.

 17. „…średnia pensja starszego sekretarza (osoby po ukończonym stażu i z minimum 5-letnim doświadczeniem) wynosi ok. 2.960 zł brutto…”

  Pracownicy obsługi w szkole przy 35 letnim stażu pracy mieli 2100 zł brutto, tyle co dał rząd PiS i Figat z PSLu jak rządził nie kiwnął palcem aby dać podwyżkę, dbał tylko o siebie i jak sobie ujął 20% to wyszło mu po podsumowaniu o 24 zł więcej niż przed obniżką.

 18. “…Podkreślają, że od 2008 roku ich pensje zostały zamrożone…”
  Jak rządziło PO-PSL to siedzieli cicho jak mysz pod miotłą, a teraz od tego niedobrego PiSu żądają podwyżek?!

 19. O d e b r a ć … Nadzwyczajnej Kaście i dać pracownikom administracji.

 20. W grudniu 2018 jeden protest, teraz drugi!!!!! W grudniu dostali kasę na święta no to i na Wielkanoc trzeba zebrać!!!! Kolejny protest przed wakacyjnymi urlopami – będzie kolejna zbiórka na wyjazdy!!!! Szkoda gadać inni robią za najnizsza krajową i muszą jakość żyć!!! I wykszałcenia wcale mniejszego nie mają!!! Ale jak mówi przysłowie – dac palec to ciągną teraz całą reke bo się należy!!!!

 21. Niech się przeniosą do placówek kultury to dopiero zobaczą co to znaczny mało zarabiać.

 22. Każdy ma prawo protestować. Zastanawia mnie tylko dlaczego nagle teraz wszyscy to robią skoro od 10 lat mają źle.

  • Bo teraz populiści rozdają kasę na lewo i prawo więc zapominając o niektórych. I ci niektórzy też się upominają o pieniądze.

  • No to dawaj zamienimy się !

 23. A gdzie policja do zabezpieczenia tegoż zgromadzenia🤔😀

 24. No normalnie w głowach im się poprzewracało.