W ostatnich dniach wielu kierowców na ul. Zduńskiej zostało ukaranych przez policję mandatami za przekraczanie czasu postoju pojazdów. Ukarani dzwonią do ratusza ze skargami i domagają się zmian w przyjętej z początkiem roku organizacji ruchu. I wiele wskazuje na to, że się doczekają.

Znaki zakazu parkowania już się pojawiły. Na zdjęciu widać, że informacja dopisana na nich na biało nie jest zbyt czytelna. Fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Przypomnijmy, że od stycznia 2020 roku, po zniesieniu przez Radę Miejską na wniosek Klubu Radnych Łowickie.pl, Strefy Płatnego Parkowania w centrum miasta, na ul. Zduńskiej i na ul. 3 Maja wprowadzono, na wniosek radnego Tadeusza Żaczka z Łowickie.pl ograniczenie postoju pojazdów do 40 min.

Już wówczas stawialiśmy na łamach NŁ pytania o możliwość rzetelnego egzekwowania tego obowiązku przez policję. Jak się okazało funkcjonariusze wzięli problem na poważnie i podeszli do „zadania” ambitnie, przez prowadzenie w ciągu dnia kilkakrotnie kontroli ul. Zduńskiej. Mandaty posypały się w dużej ilości, dostali je nie tylko klienci sklepów, ale także ich właściciele, pracownicy i właściciele posesji, którzy parkowali samochody przy tych posesjach w związku z brakiem innego dostępu.

– Otrzymaliśmy kilkanaście telefonów w tej sprawie, na tę chwilę dwa wnioski pisemne i zapowiedź kolejnych – powiedział nam naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych w ratuszu Paweł Gawroński. I najważniejsze: jak nas poinformował, ratusz zamierza udać się z problemem do powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w celu wypracowania oceny powstałej sytuacji i wypracowania stanowiska w sprawie. Gawroński powiedział nam, że – jego daniem – możliwym rozwiązaniem będzie albo wydłużenie czasu postoju, albo zniesienie ograniczeń parkowania lub wreszcie zwolnienie z ograniczeń właścicieli posesji.

22 komentarze

 1. Ci co wprowadzili zakaz parkowania do 40 minut to maja rozum zasłoniety beretem.Jestem mieszkanka Zdunskiej i widze tu dyskryminacje mieszkanców naszej ulicy.Czemu na Starym i Nowym Rynku mieszkancy moga stac a my nie .Co za debil to wymyslił chciałabym to wiedziec.

 2. zamknąć ulicę dla wszelkiego ruchu pojazdów mechanicznych i po bólu

 3. Dowcipas z wąswm

  Właściciele mają bramy i niech tam sobie parkują – były parkometry to więcej czasu zajmowała podróż po bilet niż zakupy. Teraz jest dobrze i proszę nic nie zmieniać.
  Wczesniej były mandaty za brak biletu a teraz są mandaty za nieprzestrzeganie czasu.

 4. Są parkingi na Nowym Rynku, Koziej, Browarnej i Starym Rynku, więc gdzie jest problem. Zduńska jest tak krótka, że wystarczy kilka minut aby przejść całą. Powinien być wprowadzony całkowity zakaz parkowania, bez względu na to czy jest to właściciel czy klient, a przynajmniej w godz 6.00 – 18.00. Nie rozumiem dlaczego chcąc zrobić zakupy trzeba stawać pod samym sklepem lub prawie do niego wjechać. Całkowity zakaz lub opłata od pierwszej minuty parkowania.

 5. Jest beznadziejnie. Nie ma gdzie zaparkować. Egzekwować zakaz parkowania. Brawo.

 6. Jak to bywa najczęściej w tym kraju, mieście …. najpierw się robi, uchwała, z duma obwieszcza a później ojeeeejjjj …. trzeba poprawić !! Bubel i tyle ale budżet mandatami poratujemy w końcu to nie 2 pln za godzinę !!! Brawo możnowładcy miejscy, dalej róbcie a potem myślcie – będzie tylko lepiej !!! A jak na forach zagrzmiało o zniesieniu strefy – to się nikt nie zreflektował że będzie jak jest – czyli jak zawsze WSPANIALE !! Pogratulować tęgich głów i zajmowania się za nasze pieniądze sprawami rangi rozwiniętego papieru toaletowego !!!!

 7. Sa sklepy w ktorych pracuja po 2 i wiecej ekspedientek. Jak kazda przyjedzie samochodem to juz sie robi kociolek. Do tego dolozymy wlascicieli posesji i miejsca dla klienta brak. A potem placz ze zdunska upada. A no jak ma nie upasc jak ciezko sie dostac do sklepu kiedy czlowiek zabiegany

 8. Wg mnie co za debil wymyślił postój do 40 minut zrobić normalne parkowanie bez żadnych ograniczeń a samochody właścicieli posesji powinny być parkowane na terenach posesji a nie na ulicy to ich karać za blokowanie miejsc a strefa że jej nie ma to bardzo dobra rzecz !!!!

 9. Tylko Zduńska jest problematyczna , reszta po zniesieniu opłat super, jade do ratusza jest gdzie stanąć a tak to latałem 200 metrów szukać parkometru ! Zakaz parkowania powyżej godziny na zdunskiej i niech wali policja mandaty zwłaszcza temu z tego starego rupiecia terenowego ciemnozielonego co na poczatku ulicy parkuje !

 10. Niestety mieszkaniec

  Czy w tej naszej wsi jest sufit absurdów ??? Jeden “mądrzejszy” od drugiego. Pod swoim domem postawcie sobie zakaz parkowania lub ograniczenia albo pod kolejnymi marketami !!!

 11. Wprowadzic całkowity zakaz parkowani dla właścicieli i mieszkańców posesji mają przecież bramy wjazdowe i podwórka .A na ulicy czasowo ograniczone parkowanie dla klientów sklepów. A tak to ul Zduńska stała głownie parkingiem dla mieszkańców tej ulicy, a dla klientow chcących zaparkowac na kilka, kilkanaście minut brak możliwości zaparkowania.

 12. A wystarczyło sprawdzić jak wygląda Zduńska w sobotę i porównać z dniami, w których obowiązywała opłata parkingowa.

 13. Głos Łowiczan

  Najwyższa pora aby wróciły strefy płatnego parkowania lecz aby to właśnie prowadziła jednostka miejska by pieniądze zostały na miejscu w mieście w całej gotówce

 14. Polak, ale w środku inny

  Polskie, głupie i krótkowzroczne myślenie. Brawo za głupotę 🙃.

 15. Jeżeli właścicieli posesji nie będzie dotyczyło ograniczenie parkowania, to za chwilę i pracowników lokali tez. Gdzie będzie miejsce dla klientów? Od Nowego Roku omijam Zduńską, Nowy Rynek bo po prostu NIGDY nie ma miejsca dla mnie jako klientki. Strefa płatnego parkowania była dobra, tylko trzeba było ją dopracować. Zniesienie jej nie uzdrowi handlu w centrum, wręcz przeciwnie.

 16. Krótko pisząc.. z deszczu pod rynnę.

 17. Co to znaczy “ambitnie”?Po prostu wzięli się do roboty.

 18. Były parkometry, były abonamenty miesięczne dla właścicieli – było źle. Teraz mam wrażenie jest jeszcze gorzej. Problemu braku miejsc parkingowych nie rozwiążą mandaty. Przed kolejnymi zmianami ważnymi dla mieszkańców proponuje zrobić rozeznanie wśród użytkowników miejsc parkingowych, mieszkańców i właścicieli lokali. Bo wprowadzanie zmian na podstawie subiektywnej opinii ograniczonej grupy mieszkańców nie pomaga.