Od kilku lat cyklicznie na terenie Ogrodów Działkowych nr 3 znajdujących się w pobliżu składowiska odpadów w Żychlinie, pojawiają się plaga prusaków.

Każdego dnia w domkach działkowców prusaki można zgarniać na szufelkę. To efekt ostatniego oprysku fot. Dorota Grąbczewska

Niektóre są zawlekane nawet do bloków w mieście. Działkowcy winą obarczają spółkę Mig-Ma, która w imieniu gminy eksploatuje składowisko. Zarzucają, że składowisko nie jest prawidłowo eksploatowane, co sprzyja namnażaniu się insektów. Zwykle o tej porze, w listopadzie prusaków, nie było aż tak wiele. W tym roku ciepła aura wyjątkowo sprzyja owadom, które wciąż się mnożą. Doraźne opryski nie przynoszą wielkich efektów.

Paulina Żurawik (od lewej) nowa radna miejska chce pomóc działkowcom i okolicznym mieszkańcom w walce z robactwem przechodzącym ze składowiska fot. Dorota Grąbczewska

Jakie działania podjęto aby pozbyć się prusaków i co można jeszcze zrobić, aby poprawić sytuację – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żuchlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

1 komentarz

  1. to karakan

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.