Prymas Polski abp Wojciech Polak gości dzisiaj (14 października) w Łowiczu. Jego wizyta ma związek z obchodami XVIII Dnia Papieskiego, a także z 350. rocznicą konsekracji łowickiej świątyni (dzisiaj w randze bazyliki katedralnej).

Prymas przewodniczył mszy św. w bazylice o godz. 12.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu można było wysłuchać premierowego wykonania oratorium „Domus Dei et Porta Coeli” do słów ks. bp Józefa Zawitkowskiego.

Utwór zaprezentowała Łowicka Orkiestra Kameralna z towarzyszeniem solistów Małgorzaty Kustosik i Marcina Drzażdżyńskiego.

Jeszcze dzisiaj, spod pomnika upamiętniającego wizytę Jana Pawła II na Bratkowicach, o godz. 15.00 (zbiórka uczestników 15 minut wcześniej) wyruszy Bieg Papieski na Stary Rynek.

 

 

8 komentarzy

  1. Pewnie z tego się wyspowiadasz

  2. Każdy ma wolną wolę i wierzy w to co chce. Jeśli ktoś wierzy w Boga, chodzi do kościoła i daje na tacę bo chce dać to niech to robi. Nic nikomu do tego nawet jeśli Kościół wygląda tak jak w filmie Smarzowskiego.

  3. Biskupi w swojej zdecydowanej masie , mają w nosie i Ojca Świętego Franciszka i Kardynała Poloka. Oni im przeszkadzają.

  4. Jeżeli tylko tyle z filmu wyniosłeś, to mózg masz wielkości piłeczki do ping ponga.

  5. Oto tajemnica wiary
    ZŁOTO I DOLARY