Przebudowa drogi wojewódzkiej 703 na odcinku Bielawy – Chruślin od dawna wzbudza wiele emocji. Powolne tempo prac, utrudnienia spowodowane wyłączeniem niektórych odcinków z ruchu, niejasne objazdy – to zarzuty stawiane inwestycji przez oburzonych mieszkańców gminy. Wczoraj, 8 sierpnia, doszło do ich spotkania z Zarządem Dróg Wojewódzkich z Łodzi.

Początek wspólnych pertraktacji okazał się bardzo burzliwy. Mieszkańcy przedstawili ZDW obszerną listę zarzutów. Znalazła się na niej m.in.: niemożność dojazdu do prywatnych posesji, zniszczenie dróg gminnych w wyniku nieumiejętnego prowadzenia prac budowlanych, a wreszcie upadek dobrze prosperujących dotychczas przedsiębiorstw, które z powodu wielomiesięcznego zamknięcia drogi znalazły się na skraju bankructwa.

Odnosząc się do tych zarzutów obecni podczas środowego spotkania członkowie ZDW przeprosili mieszkańców gminy za utrudnienia, jednocześnie zaznaczając, że są one konieczne dla poprawy jakości przejazdu w przyszłości. Przyznali, że w ostatnim czasie mieli oni problemy z podwykonawcami oraz brakiem kadry pracowniczej, jednak kłopoty te należą już do przeszłości. Dodatkowo, obiecali wzmożenie tempa prac. Zgodnie z zaprezentowanym podczas posiedzenia harmonogramem, przejazd na niektórych spośród zamkniętych dziś odcinków możliwy będzie w październiku.

– Modernizację chcemy przeprowadzić w możliwie szybkim tempie i w taki sposób, by była ona dla mieszkańców gminy jak najmniej uciążliwa. Prosimy jedynie o chwilę cierpliwości oraz kredyt zaufania. Odtąd będzie już tylko lepiej – przekonywali przedstawiciele ZDW.

7 komentarzy

 1. Gmina Bielawy to istny dziki zachód,zwłaszcza urząd

 2. poczytajcie Podatnicy, na kogo płacicie ciężko zarobione PODATKI, może Wam ochota do pracy minąć bezpowrotnie 😉

  https://lowiczanin.info/absolutorium-dla-wojta-gm-bielawy/#comment-19968

 3. podgrzeje te emocje ujawniając Podatnikom Gminy wybiórczą dobrotliwość mgr wójta Kubińskiego z UG Bielawy, opisując w szczegółach, jak to piknie dorabia papiery do samowoli budowlanych we własnym i Przytuliska TOMVET w Piotrowicach interesie, może przedwyborcza radość Podatników z dobroci mgr wójta jest przedwczesna..

  https://lowiczanin.info/absolutorium-dla-wojta-gm-bielawy/#comment-19968

 4. Juz się rusza z pracami, w sobotę jako podwykonawca będę robił im zasilanie aby mogli most budować ale mam obawy odnośnie $$$$$

 5. W Gdańsku taki odcinek drogi modernizowali jeden miesiąc. A w łódzkiem i łowickim, to pół roku za mało. Lepiej firmy wysłać na zieloną trawkę. Pełne carskie niechlujstwo, bylejakość i złośliwość. Lepiej sąsiadowi stodoła się spaliła.

 6. A Pan G” to niby w czym ma pomóc jak on w swojej gminie nic nie działa np w sprawie oświetlenia,!!!, czyżby wolny stołek się znajdzie ???

 7. A Pan ,,G” to niby w czym ma pomóc,on w swojej gminie nic nie działa np w sprawie oświetlenia ,!!!, czyżby wolny stołek się znajdzie???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.