Jeszcze do godz. 19, dzisiaj, 25 lipca przyjmowani są interesanci (właściciele małych firm) w Zakładzie Energetycznym przy ul. Mostowej w Łowiczu, którzy chcą złożyć oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Przed zakładem jest bardzo duża kolejka, parking naprzeciwko PGE i ul. Mostowa są zapełnione samochodami klientów.

Spółka PGE Obrót, chcąc wyjść naprzeciw swoim klientom przedłużyła termin składnia oświadczeń do poniedziałku 29 lipca, ponieważ ustawowy termin upływa w sobotę, 27 lipca. Jak wyjaśnił nam pracownik biura prasowego tej spółki, zaistniała sytuacja nie powstała z winy PGE, która realizuje tylko obowiązki nałożone na nią przez ustawodawcę. 

Dodatkowo Biuro Obsługi Klienta w Zakładzie Energetycznym czynny będzie w sobotę w godz. 8-12. W poniedziałek, podobnie jak dzisiaj, oświadczenia przyjmowane będą od godz. 8 do 19. 

Przypomnijmy, że oświadczenie potrzebne jest do tego, aby małe przedsiębiorstwa mogły zachować w I półroczu 2019 roku ceny za prąd z 30 czerwca 2018 roku (gdy były one niższe o 40%). Firmy energetyczne nie mają wiedzy o tym, która firma ma status przedsiębiorstwa mikro- lub małego, dlatego potrzebne jest to oświadczenie. 

Możliwość skorzystania z cen ubiegłorocznych przez małe firmy wynika ze zmienionych kilku ustaw, które weszły w życie 29 czerwca. Z przepisów wynika, że termin złożenia oświadczenia upływa po 28 dniach od wejścia w życie przepisów.   

 

 

9 komentarzy

  1. Dariusz Mroczek

    Nie zbyt fortunny pomysł ustawodawcy. Po za tym brak możliwości złożenia deklaracji elektronicznie świadczy o tym że urzędnicy mentalnie tkwią dalej w XX wieku

  2. Czy rolnicy tez musza składać to oświadczenie?

  3. Rolnicy tez mysz składać oświadczenie?

  4. a teraz zwolenniki pisuaru – co powiecie mailo nie byc podwyzki mateuszek mowil? no ale 500 plus sie beirze i na piss glosuje

  5. Podziękujmy władzy za podwyżki prädu. Po wyborach trzeba będzie sobie odbić … raczej. Chyba że będzie CÓD …

  6. Może najpierw warto zacząć od weryfikacji informacji zanim się ja opublikuje. PGE przyjmuje wnioski w godzinach otwarcia czyli od 8 do godziny 17 a nie do 19. Nie ma wydłużonych godzin pracy.

  7. Po pierwsze.. Pge nie przedłużyła terminu, tylko zgodnie z ustawą jeżeli koniec terminu wypada w dzień wolny to ostatni dzień przeniesiony jest w 1 dzień roboczy. Po drugie.. Kolejki są dlatego bo większość wypełnia je dopiero na miejscu razem z osoba z obsługi klienta, gdzie nie ma żadnej filozofii. Powinno być jak w skarbowym.. Podchodzisz z wypełnionym oświadczeniem.. Sprawdzenie i następny proszę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.