Tego, jak dobrze zarządzać swoim czasem, mogły dowiedzieć się uczestniczki ciekawych warsztatów z psychologami poprzedzających festiwal “Kolej na Kobiety”.

Trzygodzinne warsztaty pod hasłem “O, Matko! Jestem Kobietą – Jak znaleźć czas dla siebie” zorganizowano w czwartek 23 lutego w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie. Uczestniczki poznały na nich techniki organizacji i zarządzania swoim czasem oraz planowania. Dzięki praktycznym ćwiczeniom dowiedziały się, na czym polega subiektywne postrzeganie czasu kiedy wydaje się nam, iż mamy go więcej gdy się relaksujemy, a mniej gdy musimy skupić się na wykonaniu zadania, choćby w rzeczywistości proporcje były odwrotne. Biorąc udział w kolejnym ćwiczeniu uczestniczki przekonały się, że wykonywanie pojedynczych zadań po kolei od początku do końca zabiera mniej czasu niż wykonywanie tych samych kilku zadań jednocześnie. Wszystkie panie opuszczały warsztaty z zanotowanym osobistym postanowieniem co jeszcze tego samego dnia zrobią dla siebie, a co zrobią nazajutrz.

Warsztaty poprowadziły specjalistki w dziedzinie psychologii – Agnieszka Ptasińska i Izabela Kobierecka. Ten sam duet poprowadzi jeszcze w ramach festiwalu dwa bezpłatne warsztaty “Moc kobiecego Nie – sztuka łagodnego odmawiania” 11 marca oraz “Fajna rodzinka – nie tylko na zdjęciu – czyli jak wychowują nas dzieci?” 12 marca. Obowiązują na nie zapisy drogą mailową – na adres: kolejnakobiety@op.pl należy wysłać zgłoszenie z imieniem, nazwiskiem, numerem kontaktowym i nazwą wybranych warsztatów.

Izabela Kobierecka i Agnieszka Ptasińska. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

1 komentarz

  1. świetna inicjatywa 🙂 gratulacje