Na kogo zagłosować w plebiscycie na Sportowca Roku 2018? Warto zapoznać się z sylwetkami poszczególnych kandydatów i dowiedzieć się, kim są oraz jakie mają osiągnięcia. Oto oni:

Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie, UKS Błyskawica Domaniewice)
Panczenista specjalizujący się na dystansie 1.500 m. Jest mistrzem olimpijskim na tym dystansie w 2014 roku w Soczi oraz brązowym medalistą w wyścigu drużynowym razem z Janem Szymańskim i Konradem Niedźwiedzkim oraz brązowym medalistą mistrzostw świata w wyścigu drużynowym w 2013 roku w Soczi. Kilkunastokrotny mistrz Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze. Zawodowo jest strażakiem w komendzie powiatowej PSP w Łowiczu. Przygodę z łyżwami zaczynał od short-tracku w UKS Błyskawica Domaniewice pod okiem trenera Mieczysława Szymajdy.


Zbigniew Bródka od lewej.

Artur Janicki (łyżwiarstwo szybkie, UKS Błyskawica Domaniewice)
Zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice. Z ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów w Tomaszowie Mazowieckim (październik 2018) Janicki przywiózł 4 medale i tytuł wicemistrza Polski. Wywalczył brązowy medal, który okazał się złotym w kategorii młodzieżowców. Następnego dnia zajmując 6 miejsce zdobył kolejny brązowy krążek, gdyż w kategorii Młodzieżowych Mistrzostw Polski został sklasyfikowany na pozycji 3. W wyścigu masowym zdobył 10 punktów, co miało przełożenie na brązowy medal w kategorii młodzieżowców, a w wyścigu na 10 km zdobył brązowy medal w kategorii seniorów i tym samym został wicemistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej.


Artur Janicki od prawej strony.

Michał Adamczyk (piłka nożna, KS Pelikan Łowicz)
Zawodnik w trzecioligowej drużynie Pelikana Łowicz. Główna pozycja: lewy pomocnik, dodatkowe pozycje: lewy obrońca. W drużynie od 2010 roku. Jest jednym z najdłużej grających wychowanków Pelikana w barwach łowickiego klubu. Jest też trenerem drużyn młodzieżowych (MUKS Pelikan, rocznik 2007).

Dawid Pawlak (piłka siatkowa, UKS Korabka Łowicz)
Pasjonat piłki siatkowej oraz plażowej piłki siatkowej. Współorganizator Otwartych Mistrzostw Łowicza w piłce plażowej pod patronatem OSiR w Łowiczu. Wraz z drużyną mistrz Łowicza w amatorskiej siatkówce i siatkówce plażowej.

Dawid Pawlak – Nr 3, pierwszy z lewej.

Krystian Kruk (piłka nożna, MUKS Pelikan Łowicz)
Uczeń trzeciej klasy gimnazjalnej Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Łowiczu działającego przy SP7, jest również zawodnikiem drużyny Pelikan-2003 Łowicz grającej w II lidze wojewódzkiej. Występował również m.in. w barwach reprezentacji województwa łódzkiego.

Jakub Pająk (lekka atletyka, UKS Błyskawica Domaniewice)
Podopieczny trenera Mieczysława Szymajdy z UKS Błyskawica Domaniewice. W 2018 roku wywalczył tytuł wicemistrza Polski U18 w konkursie skoku wzwyż – uzyskując wynik 2,00 – m podczas 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W konkursie skoku wzwyż U18 pokonał dziesięciu zawodników osiągając wysokość 201 cm i o 5 cm pobił w ten sposób swój rekord życiowy, czym zdecydowanie zasłużył sobie na tytuł Mistrza Polski Zrzeszenia LZS.

Konrad Karwat (strongman)
Ma dopiero 22 lata, waży ponad 130 kg i podnosi ciężary znacznie przewyższające masę swojego ciała. Strongman Konrad Karwat właśnie wywalczył awans do Arnold Classic Festival w USA – najbardziej prestiżowych zawodów w sportach siłowych, które organizuje Arnold Schwarzenegger. Jest tegorocznym Wicemistrzem Świata juniorów do lat 23 w Strongman. W marcu pojedzie na Arnold Classic Festival do Stanów Zjednoczonych, gdzie zmierzy się z siłaczami z całego świata. W eliminacjach do tych zawodów startował kilkakrotnie, z różnym rezultatem, ale tym razem czuł, że się uda.

Tomasz Wieteska (lekka atletyka, UKS Błyskawica Domaniewice)
Specjalizuje się w skokach w dal i sprintach na 60 i 100 metrów. Objęty jest programem szkolenia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Odnoszący wiele sukcesów w kategorii U18, np. jesienią 2018 do swoich sukcesów dopisał pierwsze miejsce w Jesiennych Warszawskich Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się na Stadionie Orła w Warszawie, zdecydowanie pokonując swoich rywali zajął pierwsze miejsce w rywalizacji. Rekord życiowy 6,67 m.

Łukasz Sęk (kolarstwo, Klub Kolarski Łowicz)
Łukasz Sęk, jeden z filarów Klubu Kolarskiego Łowicz, 38 lat. W sezonie 2018 zwycięzca klasyfikacji generalnej ogólnopolskiego cyklu ŻTC BIKE RACE. Od kilku lat w ścisłej czołówce zawodów Road Tour organizowanych przez Cezarego Zamana i Dariusza Baranowskiego. Przygodę z kolarstwem zaczynał od MTB. Kontynuuje rodzinne tradycje – ojciec Marek Sęk jest utytułowanym zawodnikiem.
Startuje w stroju sygnowanym herbem Miasto Łowicz i logo Powiat Łowicki. Dzięki jego sukcesom indywidualnym i drużynowym, powiat łowicki będzie w 2019 r. gospodarzem dwóch imprez wpisanych do kalendarza PZKol.

Cyprian Mrzygłód (lekka atletyka) rocznik 1998)
Lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem. Mistrz Europy juniorów (2017), wicemistrz Polski seniorów (2018). Rekord życiowy w rzucie oszczepem – 83,85 m. Rzucił na taką odległość podczas mistrzostw Europy, które odbyły się 8 sierpnia 2018 w Berlinie. Był to 9. wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Jest również rekordzistą Polski juniorów (80,52 m uzyskane 22 lipca 2017 podczas mistrzostw Europy juniorów w Grosseto).
Wychowanek UKS „Błyskawica” Pochodzi ze Skaratek, występuje obecnie w barwach klubu AZS AWFiS Gdańsk.

Martyna Wiankowska (piłka nożna)
22-letnia reprezentantka Polski kobiecej piłki nożnej Martyna Wiankowska w nowym sezonie zagra w zespole wicemistrza Polski Czarni Sosnowiec. Wiankowska grę w piłkę rozpoczynała w Olimpii Chąśno, grała także w Pelikanie Łowicz i przez cztery sezony w UKS SMS Łodź. Z Pelikanem awansowała z III do II ligi, a następnie do I ligi, a z UKS SMS wywalczyła awans do Ekstraligi. Była królową strzelczyń w pierwszej lidze, a w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrała 52 mecze, w których strzeliła 26 bramek.

 

O tym, jak głosować w naszym plebiscycie oraz aktualne wyniki możecie przeczytać tutaj: klik
Głosowanie przedłużamy o 4 dni, zakończy się ono 15 stycznia o 23:59.
Regulamin plebiscytu: klik

4 komentarze

 1. Racjonalnie

  Sportowiec roku 2018
  Pierwszy wymieniony: Zbigniew Bródk
  Kilka wersów opisu i ani słowa o jakimkolwiek osiągnięciu w 2018 roku,
  O kant tylka potłuc taki „plebiscyt”

 2. łowiczak123

  Gościu jest pasjonatem siatkówki i dostaje nominację do sportowca roku. No żart chyba jakiś 😀
  Wybieracie sportowca roku 2018 a wymieniacie sukces Bródki z 2014 (później już nic nie osiągnął?)
  Jak dla mnie jedyny słuszny wybór w tym roku to Mrzygłód albo Karwat. Każdy inny wynik tego plebiscytu będzie parodią 🙂

 3. Krystian Kruk zdobył wraz z drużyna Łódzkiego Związku Piłki nożnej brązowy medal Mistrzostw Polski rocznika 2003 oraz z zespołem MUKS PELIKAN ŁOWICZ wygrał I ligę Województwa Łódzkiego i grał w barażu o CLJ U-15 z Polonią Warszawa… Ma możliwości ale musi zagrać głowa z nogami…

 4. Słabiutko Nowy Łowiczanin. Nie bierzcie się więcej za sprawy, które was przerastają. Całkowity bak szacunku dla czytelników. A gdzie jest regulamin tego plebiscytu?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.