Burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński podjął decyzję, że od dzisiejszego poniedziałku, 18 maja, miejskie przedszkola mogą być otwarte. Tego, że dzieci w placówkach będzie mało, można się było spodziewać po ilości złożonych deklaracji. Ale liczba dzieci faktycznie do nich przyprowadzona okazała się jeszcze mniejsza.

Plac zabaw przy Przedszkolu nr 5. fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

– Jeszcze w ubiegłym tygodniu myślałam, że będę miała 2 dzieci, ale w piątek zadzwoniła jedna mama, że jeszcze w tym tygodniu będzie miała opiekę nad dzieckiem zapewnioną – powiedziała nam Emilia Raczek, dyrektor Przedszkola nr 5 „Jaś i Małgosia”. W związku z tym dzisiaj w przedszkolu było jedno dziecko, 3-latek. Dyrektor spodziewa się jednak, że wraz z upływem dni, rodzice będą przyprowadzać do placówki kolejne dzieci, a w poniedziałek za tydzień może ich być około 8. – Myślę, że rodzice się martwią. Niektórzy pożegnali się z nami już do września – słyszymy od dyrektor Emilii Raczek.

Spośród 19 dzieci zgłoszonych, do Przedszkola nr 2 na Starzyńskiego, przyprowadzono dzisiaj zaledwie 4. Jest wśród nich troje 4-latków i jedna dziewczynka w wieku 7 lat. Dyrektor Mariola Mońko przyznała, że lekko ją ta sytuacja zaskoczyła, gdyż tylko 2 rodziców sygnalizowało wcześniej, że być może ich dziecka jeszcze w poniedziałek nie będzie. Podkreśla też, że pracownicy przedszkola włożyli wiele pracy i zaangażowania, aby przygotować placówkę na powrót dzieci. Dopiero jednak po telefonach, jakie przedszkole wykonało dzisiaj do rodziców, okazało się, że mają oni jeszcze pewne wątpliwości i dlatego nie zdecydowali się przyprowadzić dziecka do placówki.

Na 21 zgłoszonych dzieci, w przedszkolu na Księżackiej było dzisiaj 10 dzieci w 4 oddziałach. Dyrektor Emilia Żebrowska powiedziała nam, że rodzice byli w stałym kontakcie z placówką i informowali o swoich obawach związanych z przyprowadzeniem dziecka do przedszkola, jak też o tym, że być może nie zrobią tego od razu w poniedziałek, tylko w późniejszych dniach. Dyrektor podkreśla, że nawet jeśli rodzice, którzy nie złożyli dotychczas deklaracji, będą chcieli skorzystać z opieki przedszkolnej dla swojego dziecka, to mogą to zrobić, jeśli nie zostanie przekroczony limit 12 dzieci na grupę.

Ile dzieci przyjdzie 18 maja do przedszkoli?

7 komentarzy

 1. Witamy ważną panią dyrektor. Gdzie się to pani poniewierała przez ponad tydzień że pani nie było? Czyżby niezasłużony odpoczynek w górach albo nad morzem? A w tym czasie ludzie w przedszkolach harowali by je przygotować na przyjęcie dzieci

 2. W łowiczu nikt testów nie zrobi bo nikt o dzieci i pracowników nie dba. Liczy się kasa. Wystarczy popatrzeć jaki “sprzęt zabezpieczający ” bez żadnych atestów dostały przedszkola z ratusza

 3. Tadam...

  Czy pracownicy przedszkoli mieli lub będą mieć wykonane testy? W Lodzi blisko 500 pracownikom wyszły pozytywne lub wątpliwe wyniki…
  Dopóki nie będą rozpowszechnione testy, nie puszczę dziecka do przedszkola.

  • Paskuda

   Nie puszczaj. Myślę, że nikogo oprócz ciebie to nie obejdzie.
   Zastanów się geniuszu czy test dający wynik wątpliwy może być wiarygodny.

  • Tadam… To kłamstwo.
   Prawie 500 osobom wyszło , że jakiegoś wirusa miały, a może to być wirus grypy, inny koronowirusa nie ten tzw. covid 19, czy opryszczka 😂. Wyników testów na coronavirusa jeszcze NIE MA.

 4. W obecnej sytuacji, to zrozumiałe że rodzice się boją.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.