Teatralnymi i wokalnymi popisami dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 rozbrzmiewała 25 maja sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie.

 

Sztukę “Znikające podwórko” w reżyserii Macieja Stępnia oraz Podwórkową Piosenkę wykonały 5 -cio i 6-ciolatki. Przedstawienie to zdobyło niedawno nagrodę na XI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Małego Dziecka w Łodzi i 14 czerwca będzie ją można obejrzeć w łódzkim Tatrze Lalki i Aktora “Pinokio”. Nie lada przedsięwzięciem organizacyjnym było przedstawienie trzech połączonych grup przedszkolnych. Dzieci wystawiły Wiosenną Bajkę. Pomagały im w tym nie tylko opiekunki, ale również rodzice. Z akompaniamentem gitarowym wystąpił Jerzy Wojtczak. Na scenie wraz z dziećmi pojawili się też Joanna Sibielak, Agata Socik, Aneta Wasilewska i Wojciech Baleja.

 

Popisowym numerem była oczywiście piosenka Rodziny Blues, którą dzieci zaśpiewały specjalnie dla swoich mam z okazji zbliżającego się ich święta. W nagrodę za sceniczne popisy przedszkolaki i zaproszone zostały na słodki poczęstunek. Słodyczy nie żałował im także klaun krążący po sali.

(ljs)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.