Choć budowa Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi zakończyła się w ubiegłym roku i już rok szkolny 2018/19 rozpoczął się w nowym budynku, uroczyste – oficjalne – otwarcie odbyło się dopiero teraz, 10 grudnia. Przede wszystkim były to jednak jasełka i spotkanie przedwigilijne.

Starosta Marcin Kosiorek i były wicestarosta Andrzej Bogucki
Starosta Marcin Kosiorek i były wicestarosta Andrzej Bogucki

– Co roku organizujemy takie przedświąteczne spotkania i wychowankowie przedstawiają na nich jasełka. Dodatkowo postanowiliśmy przy okazji uroczyście przeciąć wstęgę i pokazać gościom oraz rodzicom działającą placówkę i warunki w jakich pracujemy – dowiedzieliśmy się w ośrodku.

Uroczystość zorganizowano na szkolnym holu. Dyrektor Dorota Zielińska przedstawiła historię ośrodka, a do symbolicznego przecięcia wstęgi zaprosiła nie tylko obecnego starostę Marcina Kosiorka, ale również m.in. przedstawicieli kuratorium oświaty, wykonawcy budowy i byłego wicestarostę Andrzeja Boguckiego, który był od początku wielkim orędownikiem tego, żeby ośrodek socjoterapii pozostał w Kiernozi.

Po części oficjalnej wychowankowie ośrodka przedstawili jasełka, ponadto goście mieli okazję obejrzeć ośrodek i zostali zaproszeni na kolację wigilijną.

Fot. NŁ i MOS Kiernozia

 

Więcej zdjęć:

1 komentarz

  1. Pan były wicestarosta wielkim orędownikiem pozostawienia szkoły w Kiernozi? Pan były wice nie miał jeszcze ulotek porobionych, to już w planach było rozszerzenie MOS-u

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.