Wygląda na to, że tegoroczne wybory samorządowe w Strykowie długo jeszcze nie dadzą o sobie zapomnieć. Najpierw druga tura wyborów na burmistrza, później informacja o wyborach uzupełniających w okręgu nr 1 w Strykowie, które mają się odbyć w lutym 2019 ze względu na to, że burmistrzem został wcześniej wybrany na radnego Witold Kosmowski, a teraz – protest wyborczy w okręgu nr 11, który również może, choć nie musi, zakończyć się tu powtórzeniem wyborów.

13 grudnia Sąd Okręgowy w Łodzi rozpozna sprawę protestu wyborczego złożonego przez Dariusza Szychowskiego, kandydata na radnego do Rady Miejskiej Strykowa z okręgu nr 11. Obejmuje on: Anielin, Bartolin, Niesułków, Sierżnię, Sosnowiec, Sosnowiec Pieńki oraz Warszewice. Głosowanie odbywało się w OSP Warszewice (obwód głosowania nr 10).

Bezpartyjny, ale startujący z listy KW Prawo i Sprawiedliwość mieszkaniec Niesułkowa, lekarz weterynarii, przegrał z debiutującym w wyborach samorządowych Mateuszem Słojewskim z KWW Witolda Kosmowskiego, studentem Wydziału Prawa i Administracji UŁ, druhem OSP i muzykiem orkiestry dętej w jednej osobie. Przegrana była minimalna, wyniosła dokładnie 1 głos.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.