O 68 km/h przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym, na ulicy Łódzkiej w Łowiczu, 24-letnia kobieta z powiatu brzezińskiego kierująca Mazdą 323.

Policja fot. zastępcze
fot. zastępcze

Została zatrzymana przez policjantów z łowickiej drogówki w środę, 12 października około godziny 19.50. Na trzy miesiące pożegnała się z prawem jazdy, została ukarana mandatem 500 zł i punktami karnymi.

Poprzedniego dnia, również na ul. Łódzkiej i również w godzinach popołudniowych (ok. 19.10), prawo jazdy za przekroczenie prędkości na trzy miesiące stracił 37-latek z Łowicza kierujący samochodem Citroen Berlingo. Przekroczył prędkość o 54 km/h.

Zgodnie z przepisami, kierowca, który przekracza prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, traci prawo jazdy na trzy miesiące. Jeśli ukarana za nadmierną prędkość osoba zostanie przyłapana na tym po raz drugi, to utrata prawa jazdy zostanie wydłużona do sześciu miesięcy.

Za trzecim razem starosta wyda decyzję o definitywnym cofnięciu uprawnień, a kierowca by je odzyskać, będzie musiał ponownie zdawać egzamin.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.