Od godziny trwa dzisiaj, 30 października, Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu. Radni nadal dyskutują na temat porządku obrad, ponieważ radni z klubów opozycyjnych mają do niego szereg nie uwzględnionych wcześniej propozycji. Widać przy tym pewne porozumienia między radnymi klubów PiS i Niezależni oraz Łowickie.pl. Czy to oznacza, że powstaje jakaś forma koalicji między tymi ugrupowaniami?

Radni zgłosili kilkanaście propozycji uchwał i zmian w przebiegu prowadzenia sesji. Jakub Wolski zaproponował, aby w Młodzieżowej Radzie Miejskiej zasiadali uczniowie szkół podstawowych, a nie ponadpodstawowych, Tadeusz Żaczek aby od 1 stycznia 2020 roku zlikwidować strefę płatnego parkowania, Robert Wójcik wnioskuje o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego rady Krzysztofa Olki i przyznanie każdemu ugrupowaniu w radzie jednego wiceprzewodniczącego, Paweł Pięta o organizowanie kolejnych sesji w późniejszych godzinach, a Lech Aniszewski chce rozbicia stałego punktu obrad „zapytania, interpelacje i sprawy różne” na „interpelacje i zapytania” oraz „sprawy różne i dyskusja” – to tylko przykładowe propozycje zgłaszane przez radnych dwóch klubów.

Co sądzisz o strefie płatnego parkowania w centrum Łowicza?

Loading ... Loading ...

Na razie głosowano tylko nad pierwszym z nich (sprawa Młodzieżowej Rady Miejskiej) – za było 15 radnych, z tych właśnie klubów, można się więc spodziewać, że przychylą się oni też do pozostałych propozycji.

Jedno jest pewne – dzisiejsza sesja już teraz wygląda inaczej, niż mogło to wynikać z proponowanego początkowo porządku obrad.

9 komentarzy

  1. Ale mamy głupców w radzie…. Zazdrosne i złośliwe wsioki nic więcej.

  2. Strefa zniszczyła handel na starówce a pomogła supermarketom i tej pseudo galerii . Bravo dla pana Żaczka , ma moj głos !

  3. Szanowna Rado nie ględzić o sobie tylko zająć się sprawami miasta i mieszkańców.Takie pogaduszki to przy grillu za własne pieniądze.W mieście brud ,smród i wielkie marnotrawstwo a WY upajacie się własną “elokwencją”.Mam nadzieję że już więcej – ciało- nie będzie miało możliwości decydować o naszym mieście!

  4. Skierniewice wycofali strefe teraz do niej wracają

  5. Wstyd Panie Trzoska! Sam Pan budował młodzieżową radę, a teraz takie coś. Niestety partia każde, michałek musi.

  6. Sojusz w Radzie Miejskiej SLD -PiS , koniec swiata !!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.